وبینار آموزشی یلدای فوتبالی

چهارشنبه بیست و نه آذر ماه

Chrome iPad

وبینار چیست ؟

تا به امروز مطمئنا در کنفرانس ها و سمینارهای متعددی شرکت نموده اید و بنا به اعتبار و درجه اهمیت انها، از مطالب جدید، اطلاعات و تحقیقات مربوط به موضوع بحث استفاده کرده اید. اما تصور کنید اگر این امکان بوجود می آمد که با صرف وقت و هزینه ای اندک و بدون متحمل شدن مشکلات ترافیکی، محدودیت های جغرافیایی و حتی در زمان های مناسب تر، در سمینارها، رویدادها، کنفرانس ها و نشستهای علمی شرکت کرد و از دانش این رویدادها با کمترین هزینه و بالاترین اثربخشی بهره مند شد.

هم اکنون با پیشرفت های قابل توجه ای که در حوزه فناوری اطلاعات در جهان و در کشور اتفاق افتاده و بهبودهای زیرساختی اینترنت در ایران بوجود آماده است، ابزارهای آنلاین بسیاری برای برگزاری کلاس ها، سمینارها و رویدادهای آنلاین بوجود آمده اشت. مهمترین این ابزارها، نرم افزار های تحت وب برگزاری سمینار آنلاین یا در اصطلاح وبینار میباشند که از طریق آنهامی توانید در منزل خود بنشینید و در سمینارها و رویدادهای مختلف به صورت زنده شرکت کنید. مهم نیست که کجای ایران پهناور و یا جهان باشید، مهم اینست که اینترنت داشته باشید!!

واژه وبینار Webinar از عبارت Web-based seminar گرفته شده است و به رویدادها و سمینارهایی اشاره دارد که در آن با اعلام زمان مشخص به اعضای مدعو (کاربران آنلاین)، سخنران یا سخنرانان همان زمان به صورت آنلاین وارد محیط وبینار شده و بحث خود را شروع کنند، اسلاید های خود را به اشتراک بگذارند و کاربران نیز بصورت کاملا تعاملی و آنی در مباحث شرکت کرده، پرسشهای خود را (متنی، صوتی یا تصویری) مطرح کنند و در همان زمان پاسخ خود را از مدرس یا سخنران دریافت نمایند. به صورت کلی میتوان گفت که وبینار، هر آنچیزی که در عمل و بصورت حضوری در کلاس های درس، سمینارها و یا سایر رویدادهای تجاری یا آموزشی از آن انتظار دارید را شامل می شود اما بصورت غیری حضوری و از راه دور و بر بستر اینترنت نسبتا پر سرعت.

ما کیستیم ؟

با وجود پیدایش و گسترش رسانه های گوناگون در عرصه اطلاع رسانی ، سایت های آموزشی ، رسانه هایی هستند که همچنان رسالت و اهمیت آن در فرایند آموزش و انتقال اطلاعات محسوس و محفوظ مانده است . علمی ساختن فعالیت ها ، مطلوب همه تلاشگران ورزشی است و نشر کتاب های علمی ، طراحی سایت های ورزشی به ویژه فوتبال ، تهیه ، تکثیر و پخش سی دی ، دی وی دی و نرم افزارهای آموزشی و ورزشی در حوزه اصول و مبانی مربیگری فوتبال و فوتسال مدرن و روز دنیا سهم بسزایی در روند علمی شدن فوتبال و فوتسال و مربیان کشورمان دارد . خوشبختانه این قبیل فعالیت ها که در بالا ذکر شد ، در دو دهه اخیر در ایران افزایش چشم گیری داشته است . از سویی دانش و فن ورزشی نیز در طی این دوره گسترش بسیاری یافته و بر حیطه های تخصصی آن افزوده شده ا ست ؛ به گونه ای که حجم دانش کنونی در ورزش فوتبال را نیز با میزان آن در دو دهه پیش نمی توان قیاس کرد .

یافته های تازه تخصصی در حوزه علوم و فنون مربیگری فوتبال و فوتسال مدرن و روز دنیا هر روز به جهان عرضه می گردد و این سیر به سرعت ادامه دارد وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ، ورزشی ستارگان اندیشه همواره کوشیده است به منظور افزایش دانش مربیان از رهگذر نشر مطالب جدید و بروز ، تهیه ، تکثیر و پخش سی دی ، دی وی دی و نرم افزارهای آموزشی و کمک آموزشی فوتبال و فوتسال ، به ویژه در بخش هایی که نیاز بیشتری احساس میشود گام بردارد . همچنین ، عصر فناوری و ارتباطات و دنیای انفورماتیک با سرعت و شتاب فراوانی رو به پیشرفت است . از آنجا که این مسیر سریعترین ، بهترین و به صرفه ترین مسیر است و ارزیابی بر اساس آن بسیار آسانتر است ، در فوتبال و فوتسال نیز ارزش فناوری روز به روز فزونی گرفته است ؛ چنان که کشور ما ایران و جامعه مربیان ، ورزشکاران و مدیران این بخش ، باید هر چه سریعتر معیارها و مولفه های این عصر را بشناسند و به سوی اهداف مشخص شده حرکت کنند با توجه به مطالب یاد شده و از همه مهم تر لطف و عنایت خداوند متعال موفق به راه اندازی اولین و تنها پایگاه اطلاع رسانی آموزش مربیگری حرفه ای فوتبال و فوتسال مدرن و روز دنیا در ایران عزیز مان شده ایم و امید است با همکاری پیشکسوتان و مربیان عزیز در سراسر کشور بتوانیم به یکی از کامل ترین و مفیدترین پایگاههای اطلاع رسانی تبدیل شویم و امیدواریم پس از دیدن و مطالعه مطالب مندرج در وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ، ورزشی ستارگان اندیشه شما نیز با همکاران ما هم عقیده شده و این وب سایت را به دیگر مربیان و علاقه مندان توصیه کنید تا جامعه در روند حرکت به سمت فوتبالی مدرن ، با برنامه و هدفمند شتاب بیشتری بگیرد و با فوتبال روز دنیا در عرصه جهانی گام بردارد .
در پایان امیدواریم با حمایت و کمک مسئولان محترم که همواره در ارائه مطالب علمی در زمینه ورزش پیشگام بوده اند بتوانیم در این زمینه گامی ارزشمند برداریم . امید است این تلاش مقبول و مورد پسند اهالی ورزش ، به ویژه علاقه مندان به ورزش فوتبال قرار گیرد .

مزایای وبینار

از جمله مزایای منحصر بفرد وبینارها می توان به موارد ذیل اشار کرد: امکان مشاهده همزمان تصویر، صدا و فایل ارائه سخنران بصورت آنلاین در زمان برگزاری وبینار حذف محدودیتهای زمانی، مکانی و جغرافیایی برای کاربران و اساتید امکان مشاهده آفلاین هر یک از وبینارها در زمان دیگر امکان انتقال فایل های تکمیلی توسط استاد (سخنران) به شرکت کنندگان امکان پرسش و پاسخ و تبادل نظر بصورت آنلاین و آنی برای کاربران و سخنران/مدرس

مقایسه وبینار و سمینار یا کلاس

از خصوصیات بارز وبینارها می توان به عدم محدودیت مکانی اشاره کرد. شرکت کنندگان می توانند در زمان های تعیین شده و در هر مکانی که هستند در وبینار شرکت کنند. اما در سمینار بدلیل آنکه مکان از پیش تعیین شده است محدودیت مکانی وجود دارد و تمام افراد می بایست خود را به مکان مورد نظر برسانند. در وبینارها به دلیل امکانات موجود در نرم افزار مورد استفاده برای برگزاری سمینارهای آنلاین می توان تصاوير، فایل های پاورپوینت، فلش و ... را ارائه نمود. این ویژگی نیز در سمینارها وجود دارد و از این حیث تفاوتی با یکدیگر ندارند. در سمینارها می توان پیش از برگزاری سمینار نظرسنجی های مورد نظر را انجام داد.وبینارها نیز در این زمینه محدودیتی ندارند و قابلیت نظرسنجی را دارند. با این تفاوت که نتایج نظرسنجی بصورت آنی و در همان زمان در دسترس خواهند بود. از سایر ویژگی های بارز و مهم وبینار میتوان به صرفه جویی در هزینه ها اشاره کرد. به این معنی که شرکت کنندگان دیگر هزینه ای بابت ایاب و ذهاب و هزینه های مرتبط با آن را نمی پردازند. همچنین هزینه برگزاری یک وبینار در اکثر موارد تا 50 درصد ارزان تر از رویداهای حضوری خواهند بود. از ویژگی های بارز سمینارها که وبینارها فاقد آن میباشند حضور رو در رو و فیزیکی شرکت کنندگان هنگام برگزاری سمینار است.

ثبت نام در وبینار

خرید بلیت

مدرسان آموزشی

John Doe

مربی فوتبال -کارشناس ارشد روانشناسی ورزشی از دانشگاه تهران

وحید رحیمی

ایشان مربیگری در فوتبال مدرن با رویکرد روانشناسی را تدریس خواهند کرد.

مربیگری تیم فوتبال بانوان

کتایون خسرو یار

کتایون خسرو یار کتایون خسرو یار مربی تیم ملی فوتبال بانوان ایشان مربیگری در فوتبال مدرن با رویکرد بانوان را تدریس خواهند کرد.

John Doe

ایشان مسائل حقوقی مربیان و بازیکنان فوتبال را با رویکرد آخرین تغییرات فیفا تدریس خواهند کرد.

دکتر امیر حسین خلیلی

وکیل پایه یک دادکستری

John Doe

دکترای علم تمرین ,عضو هیئت علمی دانشگاه بهشتی تهران

دکتر محمد فشی

ایشان موضوع های علم تمرین و تغذیه ورزشی برای فوتبالیست ها را تدریس خواهند کرد.