2022 francouzské parlamentní volby –2022 French legislative election

z Wikipedie, otevřené encyklopedie

2022 francouzské parlamentní volby

2017 12. června 2022 (první kolo)
19. června 2022 (druhé kolo)
2027 →

Všech 577 křesel v Národním shromáždění
289 křesel potřebných pro většinu
Účast 47,5 % ( Pokles1,2 pb ) (1. kolo)
46,2 % ( Zvýšit3,6 pb) (2. kolo)
První párty Druhá strana
Neformální zasedání ministrů energetiky a dopravy (TTE). Příjezdy, ministři dopravy Elisabeth Borne (37190062412) (oříznuto).jpg Jean Luc MELENCHON v Evropském parlamentu ve Štrasburku, 2016 (oříznuto).jpg
Vůdce Élisabeth Borne Jean-Luc Mélenchon
Oslava LREMTDP LFI
Aliance Soubor
Večírky
NUPES
Večírky
Sedadlo vůdce Calvados's 6th ( nově zvolený ) 4. Bouches-du-Rhône ( nestál )
Poslední volby Nová aliance Nová aliance
Sedadla předtím 346 míst 66 míst
Vyhrála místa 245 míst 131 míst
Výměna sedadla Pokles101 Zvýšit67
1. kolo
%
5 857 364
25,8 % Pokles6,5 %
5 836 079
25,7 % Zvýšit1,1 %
2. kolo
%
8 002 419
38,6 % Pokles10,6 %
6 556 198
31,6 % Zvýšit19,9 %

Třetí strana Čtvrtá strana
Jordan Bardella 2019.png Christian-Jacob-2020 (oříznuté).jpg
Vůdce Jordán Bardella Christian Jacob
Oslava RN LR
Aliance UDC
Večírky
Sedadlo vůdce Nestál 4. Seine-et-Marne ( nestála )
Poslední volby 8 míst 130 míst
Sedadla předtím 7 míst 120 míst
Vyhrála místa 89 míst 64 míst
Výměna sedadla Zvýšit82 Pokles56
1. kolo
%
4 248 537
18,7 % Zvýšit5,5 %
2 568 502
11,3 % Pokles7,5 %
2. kolo
%
3 589 465
17,3 % Zvýšit8,5 %
1 512 281
7,3 % Pokles18,0 %

2022 Francouzské zákonodárné volby Mapa výsledků prvního kola.svg
Výsledky volebních obvodů po prvním kole

Mapa výsledků druhého kola voleb do parlamentu ve Francii 2022.svg
Výsledky volebních obvodů po druhém kole

Předseda vlády před volbami

Élisabeth Borne
LREM

Zvolený premiér

TBD

Ve dnech 12. a 19. června 2022 se ve Francii konaly zákonodárné volby za účelem zvolení 577 členů 16. národního shromáždění Páté francouzské republiky . Volby se konaly po francouzských prezidentských volbách v roce 2022, které se konaly v dubnu 2022. Byly popsány jako nejnerozhodnější legislativní volby od zavedení pětiletého období v roce 2000 a převrácení volebního kalendáře v roce 2002. poprvé od roku 1997 nemá úřadující prezident Francie v parlamentu absolutní většinu . Protože žádná aliance nezískala většinu, poprvé od roku 1988 to vyústilo v zavěšený parlament .

V legislativních volbách se utkaly čtyři hlavní bloky: středopravý prezidentský většinový Ensemble, včetně Renesance Emmanuela Macrona, Území pokroku, Demokratické hnutí, Horizonty a jejich spojenci; Nová ekologická a sociální lidová unie (NUPES), zahrnující mimo jiné La France Insoumise, Socialistickou stranu, Evropu ekologii – Zelení a Francouzskou komunistickou stranu ; Svaz pravice a středu (UDC), včetně republikánů, Svaz demokratů a nezávislých a jejich spojenci; a Národní rally (RN). Aliance NUPES vznikla dva měsíce po prezidentských volbách, kde bylo hlasování levice roztříštěno; sestávalo z první francouzské levicové aliance od Plural Left v roce 1997.

V prvním kole došlo mezi ministerstvem vnitra a zpravodkými médii k určité kontroverzi o tom, který blok skončil první, protože jak NUPES, tak Ensemble získaly asi 26 % hlasů. Po nich následovala RN s asi 19 % a UDC s asi 11 %. Volební účast v prvním kole byla rekordně nízká 47,5 %. Ve druhém kole, kde byla účast vyšší než v roce 2017, si Macronova koalice Ensemble zajistila nejvíce křesel (245), ale na absolutní většinu jí chybělo 44 křesel. NUPES měl získat 131 (ministerstvo vnitra) nebo 142 křesel ( Le Monde ), zatímco krajně pravicová RN se jako strana stala největší parlamentní opozicí (89). UDC získal dostatek křesel (64 nebo 71), aby mohl být králem v příští vládě, ale utrpěl ztráty.

Výsledky byly politickými komentátory vnímány jako rána pro Macrona a vytvořily potenciál pro politickou nestabilitu a patovou situaci. Rozhovory mezi různými stranami o vytvoření stabilní většinové vlády začaly 21. června.

Pozadí

Po francouzských parlamentních volbách v roce 2017 se strana úřadujícího prezidenta Emmanuela Macrona, La République En Marche! (LREM) a její spojenci drželi většinu v Národním shromáždění (577 křesel). Skupina LREM měla 308 poslanců, Demokratické hnutí a přidružení demokraté 42 poslanců a Agir ensemble, který vznikl v listopadu 2017, 9 poslanců. Přestože byl v roce 2017 do Macronovy platformy zahrnut návrh, aby byla část francouzského parlamentu zvolena systémem poměrného zastoupení, tento volební slib nebyl splněn. Podobný slib dal François Hollande během francouzských prezidentských voleb v roce 2012 .

Macron z centristické LREM ve francouzských prezidentských volbách v roce 2017 porazil Marine Le Penovou, vůdkyni krajně pravicového Národního shromáždění, 66–34 % . Francouzské prezidentské volby v roce 2022 se konaly 10. a 24. dubna. Protože žádný kandidát nezískal většinu v prvním kole, proběhlo druhé kolo, ve kterém Macron porazil Le Penovou 58–41 % a byl znovu zvolen prezidentem Francie . V prvním kole se Macron dostal do čela s 27,9 % hlasů, zatímco Valérie Pécresseová, kandidátka za republikány, v prvním kole získala pod 5 % hlasů, což je nejhorší výsledek v historii strany nebo jejích gaullistických předchůdců . . Anne Hidalgo, starostka Paříže, získala 1,75 % hlasů, což je nejhorší výsledek v historii Socialistické strany (PS). S více než 30 % hlasů to byl nejlepší výsledek francouzských krajně pravicových osobností od založení Páté francouzské republiky francouzskými prezidentskými volbami v roce 1958 . Jean-Luc Mélenchon z La France Insoumise (LFI) se v prvním kole umístil na třetím místě s 21,95 % hlasů a 1,2 % za druhou Le Penovou, rovněž na prvním místě ve věkových skupinách 18–24 a 25–34 let. v Île-de-France, nejlidnatějším regionu Francie.

V souvislosti se společnou účastí v legislativních volbách se LFI jako největší síla francouzské levice v prezidentských volbách snažila sjednotit hlavní levicově orientované strany kolem praporu Nové ekologické a sociální lidové unie neboli NUPES. Diskutovalo se s Europe Ecology – The Greens, včetně Ecologist Pole, a také s Francouzskou komunistickou stranou, která se ke koalici připojila ve dnech 2.–3. května 2022, resp. PS dosáhla dohody o vstupu do koalice 4. května, což bylo potvrzeno hlasováním strany Národní rady dne 5. května. To vyústilo v první širokou levicovou alianci od množné levice ve francouzských legislativních volbách v roce 1997 .

Diskuse s Federací republikánské levice (FGR), která se chtěla připojit k NUPES, zůstala bez odezvy; FGR pak uzavřela spojenectví s Radikální stranou levice, která vnitřně odmítala integraci do NUPES, a disidentskou menšinou v PS, mezi různou levici . Jejich kandidáti se prezentovali jako součást „sekulární a republikánské“ levice mezi Macronem a Mélenchonem. Nová antikapitalistická strana oznámila, že nevstoupí do koalice kvůli tomu, co nazvali nepřekonatelnými ideologickými rozdíly s PS, zatímco Lutte Ouvrière oznámila, že strana bude provozovat svůj vlastní list odděleně od NUPES, o kterém se domnívají, že je reformní .

května 2022 změnila LREM svůj název na Renaissance a představila svou velkou stanovou koalici pro legislativní volby složenou z prezidentských většinových stran s názvem Ensemble Citoyens (Ensemble). 16. května Macron jmenoval Élisabeth Borneovou předsedkyní vlády, která nahradila Jeana Castexe . Borne, členka Renaissance a dříve PS, sloužila jako Macronova ministryně práce, zaměstnanosti a ekonomického začleňování před svým jmenováním premiérkou. Je teprve druhou ženou v úřadu.

Volební systém

577 členů Národního shromáždění, známých jako poslanci, je voleno na pět let dvoukolovým systémem v jednomandátových obvodech . V prvním kole je zvolen kandidát, který získá nadpoloviční většinu platných hlasů a celkový počet hlasů vyšší než 25 % zapsaných voličů. Pokud žádný kandidát nedosáhne této hranice, koná se druhé kolo voleb mezi dvěma nejlepšími kandidáty a jakýmkoli dalším kandidátem, který získal celkový počet hlasů vyšší než 12,5 % registrovaných voličů. Zvolen je ten kandidát, který ve druhém kole získá nejvíce hlasů.

Termíny

Podle ustanovení volebního řádu se volby musí konat do šedesáti dnů, které předcházejí zániku pravomocí končícího Národního shromáždění, připadajících na třetí červnové úterý, pět let po jeho zvolení, s výjimkou případů, kdy rozpuštění Národního shromáždění. Konec mandátu shromáždění zvoleného v roce 2017 je stanoven na 21. června 2022. Termíny parlamentních voleb v kontinentální Francii byly stanoveny na 12. a 19. června. Prohlášení o kandidatuře musí být předloženo nejpozději do 20. května pro první kolo a 14. června pro druhé kolo. Francouzští státní příslušníci žijící v zahraničí mohli volit ve dnech před hlasováním.

Hlavní strany a aliance soutěží

Nížeou uvedeny hlavní strany a aliance, které se účastní voleb, seřazené podle jejich společných výsledků v předchozích volbách. Podle Le Journal du dimanche se o volby bojují hlavně tři bloky: levicový blok (NUPES), prezidentský blok na pravém středu (Ensemble) a krajně pravicový blok.

Strana nebo aliance Hlavní ideologie Pozice Vůdce
Soubor La République En Marche! a spojenci Liberalismus Centrum Stanislav Guerini
Demokratické hnutí Liberalismus Od středu do středu doprava François Bayrou
Obzory Liberalismus Střed-pravý Édouard Philippe
Území pokroku Sociální liberalismus Od středu do středu doleva Olivier Dussopt
Agir Konzervativní liberalismus Střed-pravý Franck Riester
UDC Republikáni a spojenci Liberální konzervatismus Střed-pravý Christian Jacob
Svaz demokratů a nezávislých Liberalismus Od středu do středu doprava Jean-Christophe Lagarde
NUPES La France Insoumise a spojenci Demokratický socialismus Zlevakrajně levice Adrien Quatennens
Ekologie Evropy – Zelení a spojenci Zelená politika Střed od levého až po levé křídlo Julien Bayou
Socialistická strana a spojenci sociální demokracie Střed-levý Olivier Faure
Génération.s Ekosocialismus Střed od levého až po levé křídlo Benoît Hamon
Francouzská komunistická strana komunismus Zlevakrajně levice Fabien Roussel
Národní shromáždění a spojenci Pravicový populismus Krajní pravice Jordán Bardella
Radikální strana levice a spojenci Sociální liberalismus Střed-levý Guillaume Lacroix [ fr ]
UPF Debout la France a spojenci Národní konzervatismus Od pravice až po krajní pravici Nicolas Dupont-Aignan
Les Patriotes francouzský nacionalismus Od pravice až po krajní pravici Florian Philippot
Lutte Ouvrière trockismus Zcela vlevo Nathalie Arthaud
Nová antikapitalistická strana Antikapitalismus Zcela vlevo Philippe Poutou
Reconqête a spojenci francouzský nacionalismus Krajní pravice Éric Zemmour
FGR Republikánská a socialistická levice a spojenci Socialismus Střed od levého až po levé křídlo Emmanuel Maurel
Občanské a republikánské hnutí Sociální gaulismus Levé křídlo Jean-Luc Laurent

Poslanci nekandidují na znovuzvolení

Názorový průzkum

Výsledek

První kolo

Po prvním kole získaly New Ecologic and Social People's Union (NUPES) a Ensemble Citoyens (Ensemble) asi 26 %. Uprostřed značných ztrát na pravém křídle politického spektra pro Republikány (LR) a Svaz pravice a středu (UDC) výsledky aliance Emmanuela Macrona Ensemble ukázaly, že se nyní jedná o středopravou stranu, která si vedla velmi dobře. mezi tradičně středopravé voliče UDC. Francouzská krajní pravice dosáhla smíšených výsledků; zatímco National Rally (RN) dosáhla 18 % a pravděpodobně získala potřebná křesla k vytvoření parlamentní skupiny, Reconquête Érica Zemmoura dosáhla 4 % a on ani strana nezískali křeslo a bývalý vůdce RN Marine Le Penová musela kvůli nízké účasti projít druhým kolem o své místo.

V soutěžích mezi kandidáty NUPES a RN představitelé Ensemble uvedli, že se rozhodnou „případ od případu“, zda kandidáta podpoří či nikoli. Élisabeth Borne, předsedkyně vlády Francie, řekla: "Naše pozice není pro RN hlas." Zároveň vyjádřila podporu pouze kandidátům NUPES, kteří podle ní respektují republikové hodnoty. První kolo potvrdilo, že La France Insoumise (LFI) v rámci NUPES a mezi francouzskou levicí, zatímco středoleví disidenti dosáhli mnohem nižšího počtu hlasů jako francouzské prezidentské volby v roce 2022 ; z více než 70 disidentských kandidátů se do druhého kola kvalifikovalo pouze 15.

První kolo bylo ve znamení rekordně nízké účasti 47,5 %. Dále, tam byla nějaká polemika ve výsledcích mezi ministerstvem vnitra a francouzskými zpravodkými východy, takový jako France Info a Le Monde, zvláště na zda NUPES nebo Ensemble skončili první; Bylo to kvůli neshodám o tom, zda by levicoví kandidáti měli být zvažováni v rámci NUPES či nikoli; podobné nesrovnalosti existovaly také pro UDC a další aliance. NUPES skončil buď druhý (podle ministerstva vnitra) nebo první (podle Le Monde ), mírně za nebo před Ensemble (25,75–25,66 % podle ministerstva vnitra a 26,1–25,9 % podle Le Monde ).

Druhé kolo

Druhé kolo mělo vyšší účast než ve francouzských legislativních volbách v roce 2017, ale neodpovídalo tomu v prvním kole v roce 2020. Aliance Ensemble mírně zaostala za výsledky průzkumů a ztratila absolutní většinu v parlamentu, přičemž stále získala nejvíce křesel. NUPES v průzkumech mírně zaostávaly, ale přesto dokázaly podstatně zvýšit svůj podíl křesel a měly získat 131 křesel na ministerstvo vnitra. RN podstatně překonala průzkumy, získala bezprecedentních 89 křesel a stala se největší parlamentní opoziční skupinou kvůli tomu, že každá složka NUPES má v úmyslu vytvořit vlastní parlamentní skupinu, čímž zastínila koalici UDC, která získala dostatek křesel na to, aby byla v příští vládě králem, ale ztratil křesla podle očekávání a předpokládalo se, že vyhraje 75 křesel. Byl to nejlepší výkon pro krajní pravici v éře Francouzské páté republiky a celkově nejlepší výkon od konce 19. století. Několik zpravodkých kanálů, jako je Agence France-Presse, poskytlo různý výsledek, pokud jde o konečný počet míst, s Ensemble na 247, NUPES na 142 a UDC na 64, v tomto pořadí na Le Monde . To bylo způsobeno rozdíly, pokud jde o kandidáty, zejména ve francouzských zámořských volebních obvodech, zdaou nebo nou klasifikováni jako členové těchto aliancí.

Volby vyústily v zavěšený parlament, protože Ensemble měl pouze relativní většinu . Byl to první zavěšený parlament od ustavení pětiletého funkčního období po francouzském ústavním referendu v roce 2000, stejně jako první relativní většina pouze od francouzských parlamentních voleb v roce 1988, ve kterých úřadující prezident neměl absolutní většinu v parlamentu. . Celkové výsledky byly pro Macrona považovány za distancování se a velkou ránu s rizikem politické nestability a patové situace . Ministr financí Bruno Le Maire označil výsledek za „demokratický šok“ a řekl, že pokud by ostatní bloky nespolupracovaly, „zablokovalo by to naši schopnost reformovat a chránit Francouze“. Premiér Borne to komentoval slovy: "Výsledek je pro naši zemi rizikem s ohledem na výzvy, kterým musíme čelit." LR, vedoucí strana UDC, byla považována za krále a potenciálně hrát roli pro Macrona, aby si udržel prezidentskou většinu; nicméně, Christian Jacob, prezident LR a vůdce UDC, prohlásil, že jeho strana zůstane v opozici, což znamená, že Macronova strana nezůstane pod kontrolou zákonodárného sboru. Mélenchon označil výsledky za „zklamání“ a řekl, že NUPES a francouzská levice by měly vytvořit jednotnou, jedinou parlamentní skupinu, aby se RN nestala největší opoziční skupinou v parlamentu, což odmítli lídři evropské ekologie – Zelení (EELV), Francouzská komunistická strana (PCF) a Socialistická strana (PS).

Celostátní výsledky

Shrnutí výsledků voleb do Národního shromáždění ve dnech 12.–19. června 2022
Národní shromáždění 2022.svg
Strany a koalice První kolo Druhé kolo Celkový Změna sedadla
vs. 2017
Hlasy % Sedadla Hlasy % Sedadla Sedadla %
La République En Marche! LREM 0 110 110
Území pokroku TDP 0 52 52
Demokratické hnutí Modem 0 48 48 Zvýšit6
Obzory H 1 26 27 Zvýšit27
Jiné strany a různé DVC 0 8 8
Soubor ENS 5,857,364 25,75 1 8,002,419 38,57 244 245 42,46 Pokles105
La France Insoumise LFI 4 68 72 Zvýšit55
Socialistická strana PS 0 26 26 Pokles4
Ekolog Polák PE 0 23 23 Zvýšit12
Francouzská komunistická strana PCF 0 12 12 Zvýšit2
Nová ekologická a sociální lidová unie NUPES 5,836,079 25,66 4 6,556,198 31,60 127 131 22,70 Zvýšit79
Národní rally RN 4,248,537 18,68 0 3,589,465 17:30 89 89 15,42 Zvýšit81
Republikáni LR 2,370,440 10.42 0 1,447,838 6,98 61 61 10,57 Pokles51
Svaz demokratů a nezávislých UDI 198 062 0,87 0 64,443 0,31 3 3 0,52 Pokles15
Jiné strany a různé DVD N/A N/A 0
Unie pravice a středu UDC 2,568,502 11.29 0 1,512,281 7.29 64 64 11.09 Pokles66
Různé vlevo DVG 713,574 3.14 0 443,282 2.14 22 22 3,81
Tavini Huiraatira Tavini 0 3 3 Zvýšit2
Femu na Korsice femu 0 1 1 Stabilní0
Hnutí dekolonizace a sociální emancipace MDES 0 1 1 Zvýšit1
regionalisté REG 291,384 1.28 0 264,779 1.28 10 10 1,73
Různé vpravo DVD 530,782 2.33 0 231 071 1.11 10 10 1,73
Různé centrum DVC 283,612 1.25 0 99,145 0,48 4 4 0,69
Debout la France DLF 0 1 1 Stabilní0
Suverénní pravice DSV 249,603 1.10 0 19,306 0,09 1 1 0,17
Smíšený DIV 192 624 0,85 0 18,295 0,09 1 1 0,17
Znovu dobývat R 964,775 4.24 0
Ekologové EKO 608,314 2.67 0 0 0
Zcela vlevo EXG 266,412 1.17 0 11,229 0,05 0 0 0,00
Radikální strana levice PRG 126,689 0,56 0 0 0
Krajní pravice EXD 6,457 0,03 0 0 0
Celkový 22,744,708 100,00 5 20,747,470 100,00 572 577 100,00
Platné hlasy 22,744,708 97,80 20,747,470 92,36
Prázdné hlasovací lístky 362,193 1,56 1,235,844 5,50
Nulové hlasovací lístky 149,306 0,64 480 962 2.14
Účast 23,256,207 47,51 22,464,276 46,23
Zdrželi se hlasování 25,697,541 52,49 26,125,084 53,77
Registrovaní voliči 48,953,748 48,589,360
Zdroj: Ministerstvo vnitra

Výsledky podle volebních obvodů

Volební obvod Zvolen poslancem (2017) Oslava Zvolen poslanec (2022) Oslava
Ain 1 Xavier Breton LR Xavier Breton LR
2 Charles de la Verpillière LR Romain Daubié Modem
3 Olga Givernetová LREM Olga Givernetová LREM
4 Stéphane Trompille LREM Jérôme Buisson RN
5 Damien Abad LR Damien Abad DVD
Aisne 1 Aude Bono-Vandorme LREM Nicolas Dragon RN
2 Julien Dive LR Julien Dive LR
3 Jean-Louis Bricout PS Jean-Louis Bricout DVG
4 Marc Delatte LREM José Beaurain RN
5 Jacques Krabal LREM Jocelyn Designy RN
Allier 1 Jean-Paul Dufrègne PCF Yannick Monnet PCF
2 Laurence Vanceunebrock-Mialon LREM Jorys Bovet RN
3 Bénédicte Peyrol LREM Nicolas Ray LR
Alpes-de-Haute-Provence 1 Delphine Bagarryová LREM Christian Girard RN
2 Christophe Castaner LREM Léo Walter LFI
Hautes-Alpes 1 Pascale Boyer LREM Pascale Boyer LREM
2 Claire Bouchet PRG Joël Giraud LREM
Alpes-Maritimes 1 Éric Ciotti LR Éric Ciotti LR
2 Loïc Dombreval LREM Lionel Tivoli RN
3 Cédric Roussel LREM Philippe Pradal Obzory
4 Alexandra Valetta-Ardissonová LREM Alexandra Massonová RN
5 Marine Brenier LR Christelle D'Intorni LR
6 Laurence Trastour-Isnart LR Bryan Masson RN
7 Éric Pauget LR Éric Pauget LR
8 Bernard Brochand LR Alexandra Martinová LR
9 Michèle Tabarot LR Michèle Tabarot LR
Ardèche 1 Hervé Saulignac PS Hervé Saulignac PS
2 Vítězství Michèle PS Olivier Dussopt TDP
3 Fabrice Brun LR Fabrice Brun LR
Ardeny 1 Bérengère Poletti LR Lionel Vuibert Agir
2 Pierre Cordier LR Pierre Cordier LR
3 Jean-Luc Warsmann UDI Jean-Luc Warsmann UDI
Ariège 1 Bénédicte Taurine LFI Bénédicte Taurine LFI
2 Michel Larive LFI Laurent Panifous PS
Aube 1 Grégory Besson-Moreau LREM Jordan Guitton RN
2 Valérie Bazin-Malgras LR Valérie Bazin-Malgras LR
3 Gérard Menuel LR Angelika Rancová RN
Aude 1 Daniele Hérin LREM Christophe Barthès RN
2 Alain Péréa LREM Frédéric Falcon RN
3 Mireille Robertová LREM Julien Rancoule RN
Aveyron 1 Stéphane Mazars LREM Stéphane Mazars LREM
2 Anne Blancové LREM Laurent Alexandre LFI
3 Sébastien David LR Jean-Francois Rousset LREM
Bouches-du-Rhône 1 Julien Ravier LR Sabrina Agresti-Roubache LREM
2 Claire Pitollatová LREM Claire Pitollatová LREM
3 Alexandra Louisová LREM Gisèle Lelouis RN
4 Jean-Luc Mélenchon LFI Manuel Bompard LFI
5 Cathy Racon-Bouzon LREM Hendrik Davi LFI
6 Guy Teissier LR Lionel Royer-Perreaut DVD
7 Saïd Ahamada LREM Sébastien Delogu LFI
8 Jean-Marc Zulesi LREM Jean-Marc Zulesi LREM
9 Bernard Delesselles LR Joëlle Mélin RN
10 François-Michel Lambert José Gonzalez RN
11 Mohamed Laqhila Modem Mohamed Laqhila Modem
12 Éric Diard LR Franck Allisio RN
13 Pierre Dharréville PCF Pierre Dharréville PCF
14 Anne-Laurence Petel LREM Anne-Laurence Petel LREM
15 Bernard Reynes LR Romain Baubry RN
16 Monika Michelová LREM Emmanuel Tache RN
Calvados 1 Fabrice Le Vigoureux LREM Fabrice Le Vigoureux LREM
2 Laurence Dumont PS Arthur Delaporte PS
3 Nathalie Porteová LR Jérémie Patrier-Leitus Obzory
4 Christophe Blanchet LREM Christophe Blanchet LREM
5 Bertrand Bouyx LREM Bertrand Bouyx LREM
6 Alain Tourret LREM Élisabeth Borne LREM
Cantal 1 Vincent Descœur LR Vincent Descœur LR
2 Jean-Yves Bony LR Jean-Yves Bony LR
Charente 1 Thomas Mesnier LREM Thomas Mesnier Obzory
2 Sandra Marsaud LREM Sandra Marsaud LREM
3 Jérôme Lambert MDC Kateřina Colombierová RN
Charente-Maritime 1 Olivier Falorni DVG Olivier Falorni PRG
2 Frédérique Tuffnell Modem Anne-Laure Babaultová LREM
3 Jean-Philippe Ardouin LREM Jean-Philippe Ardouin LREM
4 Raphaël Gérard LREM Raphaël Gérard LREM
5 Didier Quentin LR Christophe Plassard Obzory
Cher 1 François Cormier-Bouligeon LREM François Cormier-Bouligeon LREM
2 Nadia Essayanová Modem Nicolas Sansu PCF
3 Loïc Kervran LREM Loïc Kervran Obzory
Corrèze 1 Christophe Jerretie Modem Francis Dubois LR
2 Frédérique Meunier LR Frédérique Meunier LR
Corse-du-Sud 1 Jean-Jacques Ferrara LR Laurent Marcangeli Obzory
2 Paul-André Colombani PNC Paul-André Colombani PNC
Haute-Corse 1 Michel Castellani femu Michel Castellani femu
2 Jean-Félix Acquaviva femu Jean-Félix Acquaviva femu
Côte-d'Or 1 Didier Martin LREM Didier Martin LREM
2 Rémi Delatte LR Benoît Bordat FP
3 Fadila Khattabi LREM Fadila Khattabi LREM
4 Yolaine de Courson LREM Hubert Brigand LR
5 Didier Paris LREM Didier Paris LREM
Côtes-d'Armor 1 Bruno Joncour Modem Mickaël Cosson Modem
2 Hervé Berville LREM Hervé Berville LREM
3 Marc Le Fur LR Marc Le Fur LR
4 Yannick Kerlogot LREM Murielle Lepvraud LFI
5 Éric Bothorel LREM Éric Bothorel LREM
Creuse 1 Jean-Baptiste Moreau LREM Catherine Couturier LFI
Dordogne 1 Philippe Chassaing LREM Pascale Martin LFI
2 Michel Delpon LREM Serge Muller RN
3 Jean-Pierre Cubertafon Modem Jean-Pierre Cubertafon Modem
4 Jacqueline Duboisová LREM Sébastien Peytavie Gs
Doubs 1 Fannette Charvier LREM Laurent Croizier Modem
2 Éric Alauzet LREM Éric Alauzet LREM
3 Denis Sommer LREM Nicolas Pacquot Obzory
4 Frédéric Barbier LREM Géraldine Grangier RN
5 Annie Genevardová LR Annie Genevardová LR
Drôme 1 Mireille Clapotová LREM Mireille Clapotová LREM
2 Alice Thourotová LREM Lisette Polletová RN
3 Célia de Lavergne LREM Marie Pochonová EELV
4 Emmanuelle Anthoine LR Emmanuelle Anthoine LR
Eure 1 Severine Gipsonová LREM Christine Loir RN
2 Fabien Gouttefarde LREM Katiana Levavasseur RN
3 Marie Tamarelle-Verhaeghe LREM Kevin Mauvieux RN
4 Bruno Questel LREM Philippe Brun PS
5 Claire O'Petit LREM Timothée Houssin RN
Eure-et-Loir 1 Guillaume Kasbarian LREM Guillaume Kasbarian LREM
2 Olivier Marleix LR Olivier Marleix LR
3 Laure de La Raudière LR Luc Lamirault Obzory
4 Philippe Vigier Modem Philippe Vigier Modem
Finistère 1 Annaïg Le Meur LREM Annaïg Le Meur LREM
2 Jean-Charles Larsonneur LREM Jean-Charles Larsonneur LREM
3 Didier Le Gac LREM Didier Le Gac LREM
4 Sandrine Le Feur LREM Sandrine Le Feur LREM
5 Graziella Melchior LREM Graziella Melchior LREM
6 Richard Ferrand LREM Mélanie Thominová PS
7 Liliane Tanguyová LREM Liliane Tanguyová LREM
8 Erwan Balanant Modem Erwan Balanant Modem
Gard 1 Françoise Dumasová LREM Yoann Gillet RN
2 Nicolas Meizonnet RN Nicolas Meizonnet RN
3 Anthony Cellier LREM Pascale Bordes RN
4 Annie Chapelier LREM Pierre Maurin RN
5 Catherine Daufès-Roux LREM Michel Sala LFI
6 Filip Berta Modem Filip Berta Modem
Haute-Garonne 1 Pierre Cabaré LREM Hadrien Clouet LFI
2 Jean-Luc Lagleize Modem Anne Stambach-Terrenoir LFI
3 Corinne Vignonová LREM Corinne Vignonová LREM
4 Mickaël Nogal LREM François Piquemal LFI
5 Jean-François Portarrieu LREM Jean-François Portarrieu LREM
6 Monique Iborra LREM Monique Iborra LREM
7 Élisabeth Toutut-Picard LREM Christophe Bex LFI
8 Joël Aviragnet PS Joël Aviragnet PS
9 Sandrine Mörchová LREM Christine Arrighi EELV
10 Sébastien Nadot LREM Dominique Faure PRV
Gers 1 Jean-René Cazeneuve LREM Jean-René Cazeneuve LREM
2 Gisèle Biémouret PS David Taupiac PS
Gironde 1 Dominique David LREM Thomas Cazenave LREM
2 Catherine Fabre LREM Nicolas Thierry EELV
3 Loïc Prud'homme LFI Loïc Prud'homme LFI
4 Alain David PS Alain David PS
5 Benoît Simian LREM Grégoire de Fournas RN
6 Eric Poulliat LREM Eric Poulliat LREM
7 Bérangère Couillard LREM Bérangère Couillard LREM
8 Sophie Panonacle LREM Sophie Panonacle LREM
9 Sophie Mette Modem Sophie Mette Modem
10 Florent Boudié LREM Florent Boudié LREM
11 Véronique Hammerer LREM Edwige Diaz RN
12 Christelle Dubosová LREM Pascal Lavergne LREM
Hérault 1 Patricia Mirallès LREM Patricia Mirallès TDP
2 Muriel Ressiguier LFI Nathalie Oziol LFI
3 Coralie Dubost LREM Laurence Cristol LREM
4 Jean-François Eliaou LREM Sébastien Řím LFI
5 Philippe Huppé LREM Stéphanie Galzy RN
6 Emmanuelle Ménardová RN Emmanuelle Ménardová EXD
7 Christophe Euzet LREM Aurélien Lopez-Liguori RN
8 Nicolas Démoulin LREM Sylvain Carrière LFI
9 Patrik Vignál LREM Patrik Vignál LREM
Ille-et-Vilaine 1 Mostapha Laabid LREM Frédéric Mathieu LFI
2 Laurence Maillart-Méhaignerie LREM Laurence Maillart-Méhaignerie LREM
3 Claudia Rouauxová PS Claudia Rouauxová PS
4 Gaël Le Bohec LREM Mathilde Hignet LFI
5 Christine Cloarec LREM Christine Cloarec LREM
6 Thierry Benoit UDI Thierry Benoit Obzory
7 Jean-Luc Bourgeaux LR Jean-Luc Bourgeaux LR
8 Florian Bachelier LREM Mickaël Bouloux PS
Indre 1 François Jolivet LREM François Jolivet Obzory
2 Nicolas Forissier LR Nicolas Forissier LR
Indre-et-Loire 1 Philippe Chalumeau LREM Charles Fournier EELV
2 Daniel Labaronne LREM Daniel Labaronne LREM
3 Sophie Métadierová UDI Henri Alfandari Obzory
4 Fabienne Colboc LREM Fabienne Colboc LREM
5 Sabine Thillaye Modem Sabine Thillaye Modem
Isère 1 Camille Galliard-Minier LREM Oliviera Verana LREM
2 Jean-Charles Colas-Roy LREM Cyrielle Chatelain EELV
3 Émilie Chalasová LREM Élisa Martinová LFI
4 Marie-Noëlle Battistel PS Marie-Noëlle Battistel PS
5 Kateřina Kamowski LREM Jérémie Iordanoff EELV
6 Cendra Motin LREM Alexis Jolly RN
7 Monique Limonová LREM Yannick Neuder LR
8 Caroline Abadie LREM Caroline Abadie LREM
9 Élodie Jacquier-Laforge Modem Élodie Jacquier-Laforge Modem
10 Marjolaine Meynier-Millefert LREM Marjolaine Meynier-Millefert LREM
Jura 1 Danielle Bruleboisová LREM Danielle Bruleboisová LREM
2 Marie-Christine Dalloz LR Marie-Christine Dalloz LR
3 Jean-Marie Sermier LR Justine Gruetová LR
Landes 1 Fabien Lainé Modem Geneviève Darrieussecq Modem
2 Lionel Causse LREM Lionel Causse LREM
3 Boris Vallaud PS Boris Vallaud PS
Loir-et-Cher 1 Stéphane Baudu Modem Marc Fesneau Modem
2 Guillaume Peltier LR Roger Chudeau RN
3 Pascal Brindeau UDI Christophe Marion LREM
Loire 1 Régis Juanico Gs Quentin Bataillon LREM
2 Jean-Michel Mis LREM Andrée Taurinya LFI
3 Valéria Faure-Muntian LREM Emmanuel Mandon Modem
4 Dino Cinieri LR Dino Cinieri LR
5 Nathalie Sarlesová LREM Antoine Vermorel-Marques LR
6 Julien Borowczyk LREM Jean-Pierre Taite LR
Haute-Loire 1 Isabelle Valentine LR Isabelle Valentine LR
2 Jean-Pierre Vigier LR Jean-Pierre Vigier LR
Loire-Atlantique 1 François de Rugy LREM Mounir Belhamiti LREM
2 Valérie Oppeltová LREM Andy Kerbrat LFI
3 Anne-France Brunet LREM Ségolène Amiotová LFI
4 Aude Amadou LREM Julie Laernoesová EELV
5 Luc Geismar Modem Sarah El Haïry Modem
6 Yves Daniel LREM Jean-Claude Raux EELV
7 Sandrine Josso Modem Sandrine Josso Modem
8 Audrey Dufeu-Schubert LREM Matyáš Tavel LFI
9 Yannick Haury Modem Yannick Haury Modem
10 Sophie Errante LREM Sophie Errante LREM
Loiret 1 Stéphanie Rist LREM Stéphanie Rist LREM
2 Caroline Janvierová LREM Caroline Janvierová LREM
3 Claude de Ganay LR Mathilde Paris RN
4 Jean-Pierre Door LR Thomas Ménagé RN
5 Marianne Duboisové LR Anthony Brosse LREM
6 Richard Ramos Modem Richard Ramos Modem
Hodně 1 Aurélien Pradié LR Aurélien Pradié LR
2 Huguette Tiegna LREM Huguette Tiegna LREM
Lot-et-Garonne 1 Michel Lauzzana LREM Michel Lauzzana LREM
2 Alexandre Freschi LREM Hélène Laporte RN
3 Olivier Damaisin LREM Annick Cousin RN
Lozère 1 Pierre Morel-À-L'Huissier UDI Pierre Morel-À-L'Huissier UDI
Maine-et-Loire 1 Matthieu Orphelin LREM François Gernigon Obzory
2 Stella Dupontová LREM Stella Dupontová LREM
3 Anne-Laure Blin LR Anne-Laure Blin LR
4 Laëtitia Saint-Paul LREM Laëtitia Saint-Paul LREM
5 Denis Masséglia LREM Denis Masséglia LREM
6 Nicole Dubré-Chirat LREM Nicole Dubré-Chirat LREM
7 Philippe Bolo Modem Philippe Bolo Modem
Manche 1 Philippe Gosselin LR Philippe Gosselin LR
2 Bertrand Sorre LREM Bertrand Sorre LREM
3 Stéphane Travert LREM Stéphane Travert LREM
4 Soňa Krimi LREM Anna Obr PS
Marne 1 Valérie Beauvaisová LR Xavier Albertini Obzory
2 Aina Kuric LREM Anne-Sophie Frigoutová RN
3 Éric Girardin LREM Éric Girardin LREM
4 Lise Magnierová LR Lise Magnierová Obzory
5 Charles de Courson LC Charles de Courson LC
Haute-Marne 1 Sylvain Templier LREM Christophe Bentz RN
2 François Cornut-Gentille LR Laurence Robert-Dehault RN
Mayenne 1 Guillaume Garot PS Guillaume Garot PS
2 Géraldine Bannier Modem Géraldine Bannier Modem
3 Yannick Favennec Becot LR Yannick Favennec Becot Obzory
Meurthe-et-Moselle 1 Carole Grandjean LREM Carole Grandjean LREM
2 Pascale César Modem Emmanuel Lacresse LREM
3 Xavier Paluszkiewicz LREM Martine Étienne LFI
4 Thibault Bazin LR Thibault Bazin LR
5 Dominique Potier PS Dominique Potier PS
6 Caroline Fiat LFI Caroline Fiat LFI
Meuse 1 Bertrand Pancher DVD Bertrand Pancher DVD
2 Émilie Cariou LND Florence Goulet RN
Morbihan 1 Hervé Pellois LREM Anne Le Hénanffové Obzory
2 Jimmy Pahun Modem Jimmy Pahun Modem
3 Nicole Le Peih LREM Nicole Le Peih LREM
4 Pavel Molac DVG Pavel Molac DVG
5 Gwendal Rouillard LREM Lysiane Metayer LREM
6 Jean-Michel Jacques LREM Jean-Michel Jacques LREM
Mosela 1 Belkhir Belhaddad LREM Belkhir Belhaddad LREM
2 Ludovic Mendes LREM Ludovic Mendes LREM
3 Richard Lioger LREM Charlotte Leducová LFI
4 Fabien Di Filippo LR Fabien Di Filippo LR
5 Nicole Gries-Trise LREM Vincent Seitlinger LR
6 Christophe Arend LREM Kevin Pfeffer RN
7 Hélène Zannier LREM Alexandre Loubet RN
8 Brahim Hammouche Modem Laurent Jacobelli RN
9 Isabelle Rauch LREM Isabelle Rauch Obzory
Nièvre 1 Perrine Goulet LREM Perrine Goulet LREM
2 Patrice Perrot LREM Patrice Perrot LREM
Nord 1 Adrien Quatennens LFI Adrien Quatennens LFI
2 Ugo Bernalicis LFI Ugo Bernalicis LFI
3 Christophe Di Pompeo LREM Benjamin Saint-Huile DVG
4 Brigitte Liso LREM Brigitte Liso LREM
5 Sébastien Huyghe LR Victor Catteau RN
6 Charlotte Lecocqová LREM Charlotte Lecocqová LREM
7 Valérie šestá UDI Félicie Gérardová Obzory
8 Catherine Ossonová LREM David Guiraud LFI
9 Valérie Petit LREM Violette Spillebout LREM
10 Vincent Ledoux LR Gérald Darmanin LREM
11 Florence Morlighemová LREM Roger Vicot PS
12 Anne-Laure Cattelot LREM Michael Taverne RN
13 Christian Hutin MDC Christine Decodts LREM
14 Paul Christophe LR Paul Christophe Agir
15 Jennifer de Temmerman LREM Pierrick Berteloot RN
16 Alain Bruneel PCF Matthieu Marchio RN
17 Dimitrij Houbron LREM Thibaut François RN
18 Chlap Bricout UDI Chlap Bricout UDI
19 Sébastien Chenu RN Sébastien Chenu RN
20 Fabien Roussel PCF Fabien Roussel PCF
21 Béatrice Descampsová UDI Béatrice Descampsová UDI
Oise 1 Victor Habert-Dassault LR Victor Habert-Dassault LR
2 Agnès Thillová UDI Philippe Ballard RN
3 Pascal Bois LREM Alexandre Sabatou RN
4 Éric Woerth LREM Éric Woerth LREM
5 Pierre Vatin LR Pierre Vatin LR
6 Carole Bureau-Bonnard LREM Michel Guiniot RN
7 Maxime Minot LR Maxime Minot LR
Orne 1 Chantal Jourdan PS Chantal Jourdan PS
2 Véronique Louwagie LR Véronique Louwagie LR
3 Jérôme Nury LR Jérôme Nury LR
Pas-de-Calais 1 Bruno Duvergé Modem Emmanuel Blairy RN
2 Jacqueline Maquet LREM Jacqueline Maquet LREM
3 Emmanuel Blairy RN Jean-Marc Tellier PCF
4 Robert Therry LR Philippe Fait Obzory
5 Jean-Pierre Pont LREM Jean-Pierre Pont LREM
6 Christophe Leclercq LREM Christine Engrand RN
7 Pierre-Henri Dumont LR Pierre-Henri Dumont LR
8 Benoît Potterie LREM Bertrand Petit PS
9 Marguerite Deprez-Audebert Modem Caroline Parmentierová RN
10 Ludovic Pajot RN Thierry Frappé RN
11 Marine Le Penová RN Marine Le Penová RN
12 Bruno Bilde RN Bruno Bilde RN
Puy-de-Dôme 1 Valérie Thomasová LREM Marianne Maximi LFI
2 Christine Pirès-Beaune PS Christine Pirès-Beaune PS
3 Laurence Vichnievsky Modem Laurence Vichnievsky Modem
4 Michel Fanget Modem Delphine Lingemannová Modem
5 André Chassaigne PCF André Chassaigne PCF
Pyrénées-Atlantiques 1 Josy Poueyto Modem Josy Poueyto Modem
2 Jean-Paul Mattei Modem Jean-Paul Mattei Modem
3 David Habib PS David Habib PS
4 Jean Lassalle RÉS Iñaki Echaniz PS
5 Florence Lasserre-David Modem Florence Lasserre-David Modem
6 Vincent Bru Modem Vincent Bru Modem
Hautes-Pyrénées 1 Jean-Bernard Sempastous LREM Sylvie Ferrerová LFI
2 Jeanine Dubié PRG Benoît Mournet LREM
Pyrénées-Orientales 1 Romain Grau LREM Sophie Blancová RN
2 Kateřina Pujol RN Anaïs Sabatiniová RN
3 Laurence Gayte LREM Sandrine Dogor-Such RN
4 Sébastien Cazenove LREM Michèle Martinez RN
Bas-Rhin 1 Thierry Michels LREM Sandra Regolová EELV
2 Sylvain Waserman Modem Emmanuel Fernandes LFI
3 Bruno Studer LREM Bruno Studer LREM
4 Martine Wonner LREM Françoise Buffetová LREM
5 Antoine Herth LR Charles Sitzenstuhl LREM
6 Philippe Meyer LR Louise Morel LREM
7 Patrik Hetzel LR Patrik Hetzel LR
8 Frédéric Reiss LR Stéphanie Kochertová Obzory
9 Vincent Thiébaut LREM Vincent Thiébaut Obzory
Haut-Rhin 1 Yves Hemedinger LR Brigitte Klinkert LREM
2 Jacques Cattin LR Hubert Ott Modem
3 Jean-Luc Reitzer LR Dieier Lemaire Obzory
4 Raphaël Schellenberger LR Raphaël Schellenberger LR
5 Olivier Becht DVD Olivier Becht Agir
6 Bruno Fuchs Modem Bruno Fuchs Modem
Rhône 1 Thomas Rudigoz LREM Thomas Rudigoz LREM
2 Hubert Julien-Laferrière LREM Hubert Julien-Laferrière GE
3 Jean-Louis Touraine LREM Marie-Charlotte Garin EELV
4 Anne Brugnera LREM Anne Brugnera LREM
5 Blandine Brocardová LREM Blandine Brocardová LREM
6 Bruno Bonnell LREM Gabriel Amard LFI
7 Anissa Khedher LREM Alexandre Vincendet LR
8 Nathalie Serre LR Nathalie Serre LR
9 Bernard Perrut LR Alexandre Portier LR
10 Thomas Gassilloud LREM Thomas Gassilloud Agir
11 Jean-Luc Fugit LREM Jean-Luc Fugit LREM
12 Cyrille Isaac-Sibille Modem Cyrille Isaac-Sibille Modem
13 Danièle Cazarianová LREM Sarah Tanzilli LREM
14 Yves Blein LREM Idir Boumertit LFI
Haute-Saône 1 Barbara Bessot Ballot LREM Antoine Villedieu RN
2 Christophe Lejeune LREM Emerický losos RN
Saône-et-Loire 1 Benjamin Dirx LREM Benjamin Dirx LREM
2 Josiane Corneloup LR Josiane Corneloup LR
3 Rémy Rebeyrotte LREM Rémy Rebeyrotte LREM
4 Cécile Untermaier PS Cécile Untermaier PS
5 Raphaël Gauvain LREM Louis Margueritte LREM
Sarthe 1 Damien Pichereau LREM Julie Delpechová LREM
2 Marietta Karamanliová PS Marietta Karamanliová PS
3 Pascale Fontenel-Personne Modem Éric Martineau Modem
4 Sylvie Tolmontová PS Élise Leboucher LFI
5 Jean-Carles Grelier LREM Jean-Carles Grelier LREM
Savko 1 Typhanie Degois LREM Marina Ferrari Modem
2 Vincent Rolland LR Vincent Rolland LR
3 Émilie Bonnivardová LR Émilie Bonnivardová LR
4 Patrik Mignola Modem Jean-François Coulomme LFI
Horní Savko 1 Véronique Riottonová LREM Véronique Riottonová LREM
2 Jacques Rey LREM Antoine Armand LREM
3 Christelle Petex-Levet LR Christelle Petex-Levet LR
4 Virginie Duby-Muller LR Virginie Duby-Muller LR
5 Marion Lenne LREM Anne-Cécile Viollandová Obzory
6 Xavier Roseren LREM Xavier Roseren LREM
Paříž 1 Sylvain Maillard LREM Sylvain Maillard LREM
2 Gilles Le Gendre LREM Gilles Le Gendre LREM
3 Stanislav Guerini LREM Stanislav Guerini LREM
4 Brigitte Kusterovou LR Astrid Panosyan-Bouvet LREM
5 Benjamin Griveaux LREM Julien Bayou EELV
6 Pierre Osoba LREM Sophia Chikirou LFI
7 Pacôme Rupin LREM Clément Beaune LREM
8 Laetitia Avia LREM Éva Sas EELV
9 Buon Tan LREM Sandrine Rousseauová EELV
10 Anne-Christine Langové LREM Rodrigo Arenas LFI
11 Marielle de Sarnez Modem Maud Gatelová Modem
12 Olivia Grégoire LREM Olivia Grégoire LREM
13 Hugues Renson LREM David Amiel LREM
14 Sandra Boëlle LR Benjamin Haddád LREM
15 Lamia El Aaraje PS Danielle Simonnetová LFI
16 Mounir Mahjoubi LREM Sarah Legrainová LFI
17 Danièle Obono LFI Danièle Obono LFI
18 Pierre-Yves Bournazel LR Aymeric Caron REV [ fr ]
Seine-Maritime 1 Damien Adam LREM Damien Adam LREM
2 Annie Vidalová LREM Annie Vidalová LREM
3 Hubert Wulfranc PCF Hubert Wulfranc PCF
4 Sira Sylla LREM Alma Dufour LFI
5 Gérard Leseul PS Gérard Leseul PS
6 Sébastien Jumel PCF Sébastien Jumel PCF
7 Agnès Firmin-Le Bodo LR Agnès Firmin-Le Bodo Obzory
8 Jean-Paul Lecoq PCF Jean-Paul Lecoq PCF
9 Stéphanie Kerbarh PRG Marie-Agnès Poussier-Winsback Obzory
10 Xavier Batut LREM Xavier Batut LREM
Seine-et-Marne 1 Aude Luquet Modem Aude Luquet Modem
2 Sylvie Bouchet Bellecourt LR Frédéric Valletoux Obzory
3 Jean-Louis Thiériot LR Jean-Louis Thiériot LR
4 Christian Jacob LR Isabelle Périgaultová LR
5 Franck Riester LR Franck Riester Agir
6 Bernadette Beauvaisová LR Béatrice Roullaud RN
7 Rodrigue Kokouendo LREM Ersilia Soudaisová LFI
8 Jean-Michel Fauvergue LREM Hadrien Ghomi LREM
9 Michèle Peyron LREM Michèle Peyron LREM
10 Stéphanie Do LREM Maxime Laisney LFI
11 Olivier Faure PS Olivier Faure PS
Yvelines 1 Didier Baichère LREM Charles Rodwell LREM
2 Jean-Noël Barrot Modem Jean-Noël Barrot Modem
3 Béatrice Piron LREM Béatrice Piron LREM
4 Marie Lebec LREM Marie Lebec LREM
5 Yaël Braun-Pivet LREM Yaël Braun-Pivet LREM
6 Natalia Pouzyreffová LREM Natalia Pouzyreffová LREM
7 Michèle de Vaucouleurs Modem Nadia Hai LREM
8 Michel Vialay LR Benjamin Lucas Gs
9 Bruno Millienne Modem Bruno Millienne Modem
10 Aurore Bergé LREM Aurore Bergé LREM
11 Philippe Benassaya LR William Martinet LFI
12 Florence Granjus LREM Karl Olive LREM
Deux-Sèvres 1 Guillaume Chiche LREM Bastien Marchive Obzory
2 Delphine Batho PS Delphine Batho GE
3 Jean-Marie Fiévet LREM Jean-Marie Fiévet LREM
Somme 1 François Ruffin LFI François Ruffin LFI
2 Cécile Delpirou LREM Barbara Pompiliová LREM
3 Emmanuel Maquet LR Emmanuel Maquet LR
4 Jean-Claude Leclabart LREM Jean-Philippe Tanguy RN
5 Grégory Labille UDI Yaël Ménache RN
Tarn 1 Muriel Roques-Étienne LREM Frédéric Cabrolier RN
2 Marie-Christine Verdier-Jouclas LREM Karen Erodi LFI
3 Jean Terlier LREM Jean Terlier LREM
Tarn-et-Garonne 1 Valérie Rabaultová PS Valérie Rabaultová PS
2 Sylvia Pinel PRG Marine Hamelet RN
Var 1 Geneviève Levyová LR Yannick Chenevard Obzory
2 Cécile Muschotti LREM Laure Lavalette RN
3 Édith Audibertová LR Stéphane Rambaud RN
4 Sereine Mauborgneová LREM Philippe Lottiaux RN
5 Philippe Michel-Kleisbauer Modem Julie Lechanteuxová RN
6 Valérie Gomez-Bassac LREM Franck Giletti RN
7 Émilie Guerel LREM Frédéric Boccaletti RN
8 Fabien Matras LREM Philippe Schrek RN
Vaucluse 1 Souad Zitouni LREM Joris Hébrard RN
2 Jean-Claude Bouchet LR Bénédicte Auzanot RN
3 Adrien Morenas LREM Hervé de Lépinau RN
4 Jacques Bompard LS Marie-France Lorho RN
5 Julien Aubert LR Jean-François Lovisolo LREM
Vendée 1 Philippe Latombe Modem Philippe Latombe Modem
2 Patrik Loiseau LREM Béatrice Bellamy Obzory
3 Stéphane Buchou LREM Stéphane Buchou LREM
4 Martine Leguille-Balloy LREM Véronique Besse DVD
5 Pierre Henriet LREM Pierre Henriet LREM
Vienne 1 Françoise Ballet-Blu LREM Lisa Belluco EELV
2 Sacha Houlié LREM Sacha Houlié LREM
3 Jean-Michel Clément LREM Pascal Lecamp Modem
4 Nicolas Turquois Modem Nicolas Turquois Modem
Haute-Vienne 1 Sophie Beaudouin-Hubière LREM Damien Maudet LFI
2 Pierre Venteau LREM Stéphane Delautrette PS
3 Marie-Ange Magne LREM Manon Meunier LFI
Vogézy 1 Stéphane Viry LR Stéphane Viry LR
2 Gérard Cherpion LR David Valence LREM
3 Christophe Naegelen UDI Christophe Naegelen UDI
4 Jean-Jacques Gaultier LR Jean-Jacques Gaultier LR
Yonne 1 Guillaume Larrivé LR Daniel Grenon RN
2 André Villiers UDI André Villiers Obzory
3 Michèle Crouzet Modem Julien Odoul RN
Territoire de Belfort 1 Ian Boucard LR Ian Boucard LR
2 Michel Zumkeller UDI Florian Chauche LFI
Essonne 1 Francis Chouat LREM Farida Amraniová LFI
2 Bernard Bouley LR Nathalie da Conceicao Carvalho RN
3 Laëtitia Romeiro Dias LREM Alexis Izard LREM
4 Marie-Pierre Rixainová LREM Marie-Pierre Rixainová LREM
5 Cédric Villani LREM Paul Midy LREM
6 Stéphanie Atger LREM Jérôme Guedj PS
7 Robin Reda LREM Robin Reda LREM
8 Nicolas Dupont-Aignan DLF Nicolas Dupont-Aignan DLF
9 Marie Guévenouxová LREM Marie Guévenouxová LREM
10 Pierre-Alain Raphan LREM Antoine Léaument LFI
Hauts-de-Seine 1 Elsa Faucillonová PCF Elsa Faucillonová PCF
2 Bénédicte Pételle LREM Francesca Pasquiniová EELV
3 Christine Hennionová LREM Philippe Juvin LR
4 Isabelle Florennes Modem Sabrina Sebaihiová EELV
5 Céline Calvezová LREM Céline Calvezová LREM
6 Constance Le Grip LREM Constance Le Grip LREM
7 Jacques Marilossian LREM Pierre Cazeneuve LREM
8 Jacques Maire LREM Prisca Thévenot LREM
9 Thierry Solère LREM Emmanuel Pellerin LREM
10 Florence Provendier LREM Gabriel Attal LREM
11 Laurianne Rossi LREM Aurélien Saintoul LFI
12 Jean-Louis Bourlanges Modem Jean-Louis Bourlanges Modem
13 Frédérique Dumas LREM Maud Bregeonová LREM
Seine-Saint-Denis 1 Éric Coquerel LFI Éric Coquerel LFI
2 Stéphane Peu PCF Stéphane Peu PCF
3 Patrice Anato LREM Thomas Portes LFI
4 Marie-George Buffetová PCF Soumya Bourouaha PCF
5 Jean-Christophe Lagarde UDI Raquel Garrido LFI
6 Bastien Lachaud LFI Bastien Lachaud LFI
7 Alexis Corbière LFI Alexis Corbière LFI
8 Sylvie Charrière LREM Fatiha Keloua-Hachi PS
9 Sabine Rubinová LFI Aurélie Trouvé LFI
10 Alain Ramadier LR Nadège Abomangoliová LFI
11 Clementine Autainová LFI Clementine Autainová LFI
12 Stéphane Testé LREM Jérôme Legavre POI
Val-de-Marne 1 Frédéric Descrozaille LREM Frédéric Descrozaille LREM
2 Jean François Mbaye LREM Clémence Guetté LFI
3 Laurent Saint-Martin LREM Louis Boyard LFI
4 Maud Petit Modem Maud Petit Modem
5 Gilles Carrez LR Mathieu Lefevre LREM
6 Guillaume Gouffier-Cha LREM Guillaume Gouffier-Cha LREM
7 Jean-Jacques Bridey LREM Rachel Kéké LFI
8 Michel Herbillon LR Michel Herbillon LR
9 Isabelle Santiago PS Isabelle Santiago PS
10 Mathilde Panot LFI Mathilde Panot LFI
11 Albane Gaillot LREM Sophie Taillé-Polian Gs
Val-d'Oise 1 Antoine Savignat LR Émilie Chandlerová LREM
2 Guillaume Vuilletet LREM Guillaume Vuilletet LREM
3 Cécile Rilhac LREM Cécile Rilhac LREM
4 Naïma Moutchou LREM Naïma Moutchou Obzory
5 Fiona Lazaarová LREM Paul Vannier LFI
6 Nathalie Élimasová Modem Estelle Folest Modem
7 Dominique Da Silva LREM Dominique Da Silva LREM
8 François Pupponi Modem Carlos Martens Bilongo LFI
9 Park Živka LREM Arnaud Le Gall LFI
10 Aurélien Taché LREM Aurélien Taché LND
Guadeloupe 1 Olivier Serva LREM Olivier Serva GUSR
2 Justine Béninová Modem křesťanský Baptiste PPDG
3 Max Mathiasin Modem Max Mathiasin Modem
4 Hélène Vainqueur-Christophe PS Elie Califer PS
Martinik 1 Josette Manin BPM Jiovanny William Péyi-A
2 Manuéla Kéclard-Mondésir Péyi-A Marcellin Nadeau Péyi-A
3 Serge Letchimy PPM Johnny Hajjar PPM
4 Jean-Philippe Nilor Péyi-A Jean-Philippe Nilor Péyi-A
Francouzská Guyana 1 Gabriel Serville Péyi G Jean-Victor Castor MDES
2 Lénaïck Adam GR Davy Rimane DVG
Shledání 1 Philippe Naillet PS Philippe Naillet PS
2 Karine Lebon PLR Karine Lebon PLR
3 Nathalie Bassire LR Nathalie Bassire LR
4 David Lorion LR Emeline K/Bidi DVG
5 Jean-Hugues Ratenon LFI Jean-Hugues Ratenon LFI
6 Nadia Ramassamyová LR Frédéric Maillot PLR
7 Jean-Luc Poudroux LR Perceval Gaillard LFI
Mayotte 1 Ramlati Ali LREM Estelle Youssouffa DVD
2 Mansour Kamardine LR Mansour Kamardine LR
Nová Kaledonie 1 Philippe Dunoyer CE Philippe Dunoyer CE
2 Philippe Gomès CE Nicolas Metzdorf GNC [ fr ]
Francouzská Polynésie 1 Maina Sage Tapura Tematai Le Gayic Tavini
2 Nicole Sanquer A zde mj Steve Chailloux Tavini
3 Moetai Brotherson Tavini Moetai Brotherson Tavini
Saint-Pierre-et-Miquelon 1 Stéphane Claireaux CSA Stéphane Lenormand INZERÁT
Wallis a Futuna 1 Napole Polutele DVG Mikaele Seo LREM
Saint-Martin / Saint-Barthélemy 1 Claire Javoisová LR Frantz Gumbs LREM
Francouzští obyvatelé v zámoří 1 Roland Lescure LREM Roland Lescure LREM
2 Paula Forteza LREM Éléonore Caroitová LREM
3 Alexandre Holroyd LREM Alexandre Holroyd LREM
4 Pieyre-Alexandre Anglade LREM Pieyre-Alexandre Anglade LREM
5 Stéphane Vojetta LREM Stéphane Vojetta LREM
6 Joachim Son-Forget LREM Marc Ferracci LREM
7 Frédéric Petit Modem Frédéric Petit Modem
8 Meyer Habib UDI Meyer Habib UDI
9 M'jid El Guerrab LREM Karim Ben Cheikh Gs
10 Amal Amélia Lakrafi LREM Amal Amélia Lakrafi LREM
11 Anne Genetet LREM Anne Genetet LREM

Následky

Kvůli ztrátě více než 100 křesel Ensemble, měli nyní 44 křesel před většinou v Národním shromáždění a potřebují najít podporu mezi ostatními poslanci z levé i pravé strany politiky, aby pomohli vybudovat fungující většinovou vládu . Prezident Macron požádal premiérku Borneovou, která nabídla svou rezignaci, aby zůstala ve funkci se stejným kabinetem ve snaze získat podle analytiků čas na sestavení stabilní vlády, s Bornem nebo bez něj. LFI požádala o vyslovení nedůvěry, které se má konat 5. července.

Přestože nevylučuje žádnou dohodu s žádnou stranou, spekuluje se, že Macron a Ensemble pokukují po dohodě s UDC. Navzdory předchozímu prohlášení Jacoba z UDC potvrdil, že se zúčastní jednání s Macronem. Le Penová z RN a lídři dvou stran NUPES Olivier Faure (PS) a Fabien Roussel (PCF) uvedli, že se jednání s Macronem zúčastní. Mélenchon z LFI potvrdil, že se jednání nezúčastní.

Viz také

Poznámky

Reference