2022-es francia parlamenti választás -2022 French legislative election

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából

2022-es francia parlamenti választás

2017 2022. június 12. (első forduló)
2022. június 19. (második forduló)
2027 →

Mind az 577 országgyűlési
mandátumhoz 289 mandátum szükséges a többséghez
Kiderül 47,5% ( Csökken1,2 pp ) (1. forduló)
46,2% ( Növekedés3,6 pp) (2. forduló)
Első buli Második fél
Az energiaügyi és közlekedési miniszterek informális találkozója (TTE). Érkezők, közlekedési miniszterek Elisabeth Borne (37190062412) (kivágva).jpg Jean Luc MELENCHON az Európai Parlamentben Strasbourgban, 2016 (kivágva).jpg
Vezető Élisabeth Borne Jean-Luc Mélenchon
Buli LREMTDP LFI
Szövetség Együttes
A felek
NUPES
A felek
Vezetői szék Calvados 6. ( újonnan megválasztott ) Bouches-du-Rhône 4. ( nem állt )
Utolsó választás Új szövetség Új szövetség
Ülések előtt 346 ülőhely 66 ülőhely
A székek nyertek 245 ülőhely 131 ülőhely
Üléscsere Csökken101 Növekedés67
1. kör
%
5 857 364
25,8% Csökken6,5%
5 836 079
25,7% Növekedés1,1%
2. kör
%
8 002 419
38,6% Csökken10,6%
6 556 198
31,6% Növekedés19,9%

Harmadik fél Negyedik fél
Jordan Bardella 2019.png Keresztény-Jakab-2020 (kivágva).jpg
Vezető Jordan Bardella Christian Jacob
Buli RN LR
Szövetség UDC
A felek
Vezetői szék Nem állt Seine-et-Marne 4. ( nem állt )
Utolsó választás 8 ülés 130 ülőhely
Ülések előtt 7 ülés 120 ülőhely
A székek nyertek 89 ülőhely 64 ülőhely
Üléscsere Növekedés82 Csökken56
1. kör
%
4 248 537
18,7% Növekedés5,5%
2 568 502
11,3% Csökken7,5%
2. kör
%
3 589 465
17,3% Növekedés8,5%
1 512 281
7,3% Csökken18,0%

A 2022-es francia törvényhozási választások eredményeinek térképe First Round.svg
Választókerületi eredmények az első forduló után

A 2022-es francia törvényhozási választási eredmények térképe, második forduló.svg
Választóköri eredmények a második forduló után

miniszterelnök a választások előtt

Élisabeth Borne
LREM

Megválasztott miniszterelnök

TBD

Franciaországban 2022. június 12-én és 19-én törvényhozási választásokat tartottak az Ötödik Francia Köztársaság 16. Nemzetgyűlésének 577 tagjának megválasztására . A választásokra a 2022-es francia elnökválasztást követően került sor, amelyet 2022 áprilisában tartottak. Az ötéves mandátum 2000-es megállapítása és a választási naptár 2002-es megfordítása óta a leghatározatlanabb parlamenti választások voltak. Franciaország hivatalban lévő elnökének 1997 óta először nincs abszolút többsége a parlamentben. Mivel egyetlen szövetség sem szerzett többséget, ez 1988 óta először akasztott parlamentet eredményezett.

A törvényhozási választásokon négy fő blokk küzdött: a jobbközép elnöki többségű Ensemble, köztük Emmanuel Macron reneszánsza, a Haladás területei, a Demokratikus Mozgalom, a Horizons és szövetségeseik; az Új Ökológiai és Szociális Népi Unió (NUPES), amely többek között a La France Insoumise -t, a Szocialista Pártot, a Europe Ecology – A Zöldeket és a Francia Kommunista Pártot foglalja magában ; a Jobb és Közép Szövetsége (UDC), beleértve a republikánusokat, a Demokraták és Függetlenek Unióját és szövetségeseiket; és a Nemzeti Rallye (RN). A NUPES szövetség az elnökválasztást követő két hónapban jött létre, ahol a baloldali szavazatok széttagolódtak; az első francia baloldali szövetségből állt a plurális baloldal 1997 óta.

Az első fordulóban vita alakult ki a Belügyminisztérium és a sajtó között arról, hogy melyik blokk végzett az első helyen, mivel a NUPES és az Ensemble is a szavazatok 26%-át szerezte meg. Őket követte az RN körülbelül 19%-kal és az UDC körülbelül 11%-kal. Az első fordulóban a részvételi arány rekord alacsony volt, 47,5%. A második fordulóban, ahol a részvételi arány magasabb volt, mint 2017-ben, Macron Ensemble koalíciója szerezte meg a legtöbb mandátumot (245), de 44 mandátummal elmaradt az abszolút többségtől. Az előrejelzések szerint a NUPES 131 (Belügyminisztérium) vagy 142 mandátumot ( Le Monde ) szerezhet, míg a szélsőjobboldali RN pártként a legnagyobb parlamenti ellenzék lett (89). Az UDC elég helyet kapott (64 vagy 71), hogy királycsináló legyen a következő kormányban, de veszteségeket szenvedett.

Az eredményeket a politikai kommentátorok csapásként értékelték Macron számára, és politikai instabilitást és patthelyzetet teremtettek. Június 21-én kezdődtek meg a tárgyalások a különböző pártok között a stabil többségi kormány megalakításáról.

Háttér

A 2017-es francia parlamenti választásokat követően a hivatalban lévő elnök, Emmanuel Macron pártja, a La République En Marche! (LREM), és szövetségesei többséget szereztek az Országgyűlésben (577 mandátum). Az LREM csoportnak 308, a Demokratikus Mozgalom és a Társult Demokraták Csoportnak 42, a 2017 novemberében létrehozott Agir együttesnek pedig 9 képviselője volt. Bár 2017-ben Macron platformján szerepelt egy javaslat, hogy a francia parlament egy részét arányos képviseleti rendszerrel választják meg, ez a választási ígéret nem teljesült. Hasonló ígéretet tett François Hollande is a 2012-es francia elnökválasztás során .

Macron a centrista LREM- ből 66-34%-kal győzte le Marine Le Pent, a szélsőjobboldali Nemzeti Tömörülés vezetőjét a 2017-es francia elnökválasztáson . A 2022-es francia elnökválasztást április 10-én és 24-én tartották. Mivel az első fordulóban egyetlen jelölt sem szerzett többséget, második fordulót tartottak, amelyen Macron 58–41%-kal legyőzte Le Pent, és újraválasztották Franciaország elnökének . Az első fordulóban Macron a voksok 27,9%-ával állt az élre, a republikánusok jelöltje, Valérie Pécresse pedig az első fordulóban a szavazatok 5%-a alatti eredményt ért el, ami a párt vagy gaullis elődjei történetének legrosszabb eredménye. . Anne Hidalgo, Párizs polgármestere a szavazatok 1,75 százalékát kapta, ami a Szocialista Párt (PS) történetének legrosszabb eredménye. A szavazatok több mint 30%-ával ez volt a legjobb eredmény a francia szélsőjobboldaliak számára az Ötödik Francia Köztársaság megalakulása óta, az 1958-as francia elnökválasztással . A harmadik helyen Jean-Luc Mélenchon, a La France Insoumise (LFI) végzett az első fordulóban a szavazatok 21,95%-ával és 1,2%-kal a második Le Pen mögött, a 18–24 és a 25–34 éves korosztályban is első helyen végzett. Île-de-France-ban, Franciaország legnépesebb régiójában.

A törvényhozási választások közös részvételével összefüggésben az LFI az elnökválasztáson a legnagyobb francia baloldali erőként az Új Ökológiai és Szociális Népszövetség vagy a NUPES zászlaja körül igyekezett egyesíteni a fő baloldali pártokat. Megbeszéléseket folytattak a Europe Ecology – The Greens szervezettel, köztük az Ecologist Pole -val, valamint a Francia Kommunista Párttal, amelyek 2022. május 2–3-án csatlakoztak a koalícióhoz; a PS május 4-én megállapodott a koalícióhoz való csatlakozásról, amit a Nemzeti Tanács május 5-i pártszavazása megerősített. Ennek eredménye az első széles körű baloldali szövetség az 1997-es francia parlamenti választások óta a plurális baloldal .

A NUPES-hez csatlakozni akaró Republikánus Baloldal Szövetségével (FGR) folytatott megbeszélés válasz nélkül maradt ; az FGR ezután szövetséget kötött a Baloldali Radikális Párttal, amely belsőleg elutasította a NUPES-be való integrációt, és a PS disszidens kisebbségével, a különféle baloldaliak körében . Jelöltjeik a Macron és Mélenchon közötti "világi és republikánus" baloldal részeként mutatkoztak be. Az Új Antikapitalista Párt bejelentette, hogy nem lép be a koalícióba a PS-vel fennálló áthidalhatatlan ideológiai nézeteltérések miatt, míg Lutte Ouvrière bejelentette, hogy a párt saját, a reformpártinak vélt NUPES-től elkülönülve fog működni .

2022. május 5-én az LREM Reneszánszra változtatta a nevét, bemutatva az Ensemble Citoyens (Együttes) elnevezésű elnöki többségű pártokból álló törvényhozási választási nagy sátorkoalíciót . Május 16-án Macron Elisabeth Borne -t nevezte ki miniszterelnöknek, Jean Castex helyére . Borne, a Renaissance tagja, korábban a PS tagja, Macron munkaügyi, foglalkoztatási és gazdasági befogadásért felelős minisztere volt, mielőtt miniszterelnökké nevezték ki. Ő csak a második nő, aki betölti ezt a hivatalt.

Választási rendszer

Az Országgyűlés 577 képviselőjét öt évre választják kétfordulós rendszerben az egymandátumos választókerületekben . Az első fordulóban az a jelölt kerül megválasztásra, aki az érvényes szavazatok abszolút többségét megszerezte, és a névjegyzékbe vett választópolgárok összesített szavazata meghaladja a 25%-ot. Ha egyetlen jelölt sem éri el ezt a küszöböt, második választást tartanak az első két jelölt és minden olyan jelölt között, aki a regisztrált szavazók 12,5%-ánál több szavazatot kapott. A második fordulóban a legtöbb szavazatot kapott jelöltet választják meg.

Dátumok

A választójogi törvény előírásai szerint a választást a leköszönő Országgyűlés jogkörének lejártát megelőző hatvan napon belül kell megtartani, június harmadik keddjéhez csatolva, öt évvel a megválasztását követően, kivéve az Országgyűlés feloszlatása. A 2017-ben megválasztott Nemzetgyűlés mandátumának lejárta 2022. június 21-én jár le. A francia anyaországi parlamenti választások időpontját június 12-én és 19-én tűzték ki. A jelöltségi nyilatkozatokat az első fordulóban legkésőbb május 20-ig, a második fordulóban pedig június 14-ig kell benyújtani. A külföldön élő francia állampolgárok a szavazást megelőző napokban szavazhattak.

Nagy pártok és szövetségek versengenek

Az alábbiakban felsoroljuk a választásokon induló nagy pártokat és szövetségeket az előző választásokon elért összesített eredményeik szerint. A Le Journal du dimanche szerint a választásokon főként három blokk versenyez: egy baloldali blokk (NUPES), egy elnöki blokk a jobbközépen (Ensemble) és egy szélsőjobboldali blokk.

Párt vagy szövetség Fő ideológia Pozíció Vezető
Együttes La République En Marche! és szövetségesei Liberalizmus Központ Stanislas Guerini
Demokratikus Mozgalom Liberalizmus Középről jobbközépre _ François Bayrou
Horizons Liberalizmus Jobb középső Édouard Philippe
A haladás területei Szociálliberalizmus Középről balra középre Olivier Dussopt
Agir Konzervatív liberalizmus Jobb középső Franck Riester
UDC A republikánusok és a szövetségesek Liberális konzervativizmus Jobb középső Christian Jacob
Demokraták és Függetlenek Szövetsége Liberalizmus Középről jobbközépre _ Jean-Christophe Lagarde
NUPES La France Insoumise és szövetségesei Demokratikus szocializmus Baloldalról szélsőbalra _ Adrien Quatennens
Európa Ökológia – A zöldek és szövetségesei Zöld politika Balközéptől baloldalig _ Julien Bayou
Szocialista Párt és szövetségesei Szociáldemokrácia Közép-bal Olivier Faure
Generation.s Ökoszocializmus Balközéptől baloldalig _ Benoît Hamon
Francia Kommunista Párt kommunizmus Baloldalról szélsőbalra _ Fabien Roussel
Országos Rally és szövetségesei Jobboldali populizmus szélsőjobboldali Jordan Bardella
A Baloldal Radikális Pártja és szövetségesei Szociálliberalizmus Közép-bal Guillaume Lacroix [ fr ]
UPF Debout la France és szövetségesei Nemzeti konzervativizmus Jobboldalról szélsőjobbra _ Nicolas Dupont-Aignan
Les Patriotes francia nacionalizmus Jobboldalról szélsőjobbra _ Flórián Philippot
Lutte Ouvrière trockizmus szélsőbal Nathalie Arthaud
Új Antikapitalista Párt Antikapitalizmus szélsőbal Philippe Poutou
Reconquete és szövetségesek francia nacionalizmus szélsőjobboldali Éric Zemmour
FGR Republikánus és szocialista baloldal és szövetségesei Szocializmus Balközéptől baloldalig _ Emmanuel Maurel
Polgári és Republikánus Mozgalom Szociális gaullizmus Balszárny Jean-Luc Laurent

A képviselők nem indulnak újraválasztásra

Közvéleménykutatások

Az elvégzett közvélemény-kutatások helyi regressziója

Eredmények

Első kör

Az első forduló után az Új Ökológiai és Szociális Népszövetség (NUPES) és az Ensemble Citoyens (Együttes) mintegy 26%-ot szerzett. A politikai spektrum jobboldalán a Republikánusok (LR) és a Jobb-közép Szövetsége (UDC) jelentős veszteségei közepette Emmanuel Macron Ensemble szövetségének eredményei azt mutatták, hogy immár a jobbközép, és erős teljesítményt nyújtott. az UDC hagyományosan jobbközép választói között. A francia szélsőjobb vegyes eredményeket ért el; míg a National Rally (RN) 18%-ot ért el, és valószínűleg megszerezte a parlamenti képviselőcsoport megalakításához szükséges mandátumokat, addig Éric Zemmour Reconquête 4% -ot ért el, és sem ő, sem a párt nem tudott mandátumot szerezni, az RN korábbi vezetője, Marine Le Pennek az alacsony részvételi arány miatt át kellett mennie a második fordulón a helyéért.

A NUPES és az RN jelöltjei közötti versenyeken az Ensemble illetékesei azt mondták, hogy "eseti alapon" döntenek arról, hogy támogatnak-e egy jelöltet vagy sem. Élisabeth Borne, Franciaország miniszterelnöke azt mondta: "Az az álláspontunk, hogy nem szavazunk az RN-re." Ugyanakkor csak a köztársasági értékeket tisztelő NUPES jelölteket támogatta. Az első forduló megerősítette, hogy a La France Insoumise (LFI) a NUPES-en belül és a francia baloldalon belül, míg a balközép disszidensek sokkal kevesebb szavazatot értek el, mint a 2022-es francia elnökválasztáson ; a több mint 70 ellenzéki jelölt közül csak 15 jutott be a második fordulóba.

Az első fordulót rekord alacsony, 47,5%-os részvétel jellemezte. Ezen túlmenően, volt némi vita az eredmények között a Belügyminisztérium és a francia hírügynökségek, például a France Info és a Le Monde között, különösen abban, hogy a NUPES vagy az Ensemble végzett-e az első helyen; Ennek oka az volt a nézeteltérés, hogy a baloldali jelölteket figyelembe kell-e venni a NUPES keretein belül vagy sem; hasonló eltérések voltak az UDC és más szövetségek esetében is. A NUPES a második (Belügyminisztérium szerint) vagy az első ( Le Monde szerint) végzett, kissé lemaradva vagy megelőzve az Ensemble-t (25,75–25,66% a Belügyminisztérium és 26,1–25,9% a Le Monde szerint ).

Második kör

A második fordulóban nagyobb volt a részvétel, mint a 2017-es francia parlamenti választáson, de nem ért egyet a 2020-as első fordulóéval. Az Ensemble szövetség némileg alulmúlta a közvélemény-kutatásokat, elveszítette abszolút többségét a parlamentben, miközben így is megszerezte a legtöbb mandátumot. A NUPES némileg alulmúlta a közvélemény-kutatást, de így is jelentősen növelte mandátumarányát, és a jelentések szerint a Belügyminisztériumra vetítve 131 mandátumot szerzett. Az RN jelentősen felülteljesítette a közvélemény-kutatásokat, és példátlanul 89 mandátumot szerzett, és a legnagyobb parlamenti ellenzéki csoporttá vált, mivel a NUPES minden egyes pártja saját parlamenti csoportot szándékozik létrehozni, ezzel háttérbe szorítva az UDC koalíciót, amely elegendő helyet kapott ahhoz, hogy a következő kormányban királycsináló legyen, de a várakozásoknak megfelelően mandátumot vesztett, és az előrejelzések szerint 75 helyet fog szerezni. Ez volt a legjobb teljesítmény a szélsőjobb számára az Ötödik Francia Köztársaság korában, és összességében a legjobb teljesítmény a 19. század vége óta. Több sajtóorgánum, például az Agence France-Presse eltérő eredményt adott a végső férőhelyek számáról: az Ensemble 247, a NUPES 142, az UDC pedig 64 helyen a Le Monde szerint . Ennek oka az volt, hogy a jelöltek között különbségek vannak, különösen a francia tengerentúli választókerületekben, hogy tagjai-e ezeknek a szövetségeknek, vagy sem.

A választások eredményeként felakasztott parlament alakult ki, mivel az Együttesnek csak relatív többsége volt . Ez volt az első felakasztott parlament a 2000-es francia alkotmányos népszavazás utáni ötéves ciklus létrehozása óta, valamint az első relatív többség az 1988-as francia parlamenti választás óta, ahol a hivatalban lévő elnöknek nem volt abszolút többsége a parlamentben. . Az általános eredményeket Macron megtagadásaként és súlyos csapásként értékelték, ami a politikai instabilitás és a patthelyzet kockázatát hordozza magában . Bruno Le Maire pénzügyminiszter "demokratikus sokknak" nevezte az eredményt, és kijelentette, hogy ha a többi blokk nem működik együtt, "az akadályozná képességünket a franciák megreformálására és védelmére". Borne miniszterelnök megjegyezte: "Az eredmény kockázatot jelent országunk számára, tekintettel azokra a kihívásokra, amelyekkel szembe kell néznünk." Az LR-ről, az UDC vezető pártjáról úgy gondolták, hogy a királycsináló, és potenciálisan szerepet játszhat abban, hogy Macron megőrizze elnöki többségét; Christian Jacob, az LR elnöke és az UDC vezetője azonban kijelentette, hogy pártja ellenzékben marad, vagyis Macron pártja nem marad a törvényhozás irányítása alatt. Mélenchon "kiábrándítónak" nevezte az eredményeket, és kijelentette, hogy a NUPES-nek és a francia baloldalnak egységes, egyetlen parlamenti csoportot kell alkotnia, hogy elkerülje, hogy az RN a Parlament legnagyobb ellenzéki csoportjává váljon, amit a Europe Ecology – The Greens (EELV) vezetői elutasítottak. Francia Kommunista Párt (PCF) és Szocialista Párt (PS).

Országos eredmények

Összefoglaló a 2022. június 12–19-i országgyűlési választás eredményeiről
Országgyűlés 2022.svg
Pártok és koalíciók Első kör Második kör Teljes Üléscsere
vs. 2017
Szavazatok % Ülések Szavazatok % Ülések Ülések %
La République En Marche! LREM 0 110 110
A haladás területei TDP 0 52 52
Demokratikus Mozgalom Modem 0 48 48 Növekedés6
Horizons H 1 26 27 Növekedés27
Egyéb bulik és egyéb DVC 0 8 8
Együttes ENS 5,857,364 25.75 1 8,002,419 38.57 244 245 42.46 Csökken105
La France Insoumise LFI 4 68 72 Növekedés55
Szocialista Párt PS 0 26 26 Csökken4
Ökológus pole PE 0 23 23 Növekedés12
Francia Kommunista Párt PCF 0 12 12 Növekedés2
Új Ökológiai és Szociális Népszövetség NUPES 5,836,079 25.66 4 6,556,198 31.60 127 131 22.70 Növekedés79
Országos Rallye RN 4,248,537 18.68 0 3,589,465 17.30 89 89 15.42 Növekedés81
A republikánusok LR 2,370,440 10.42 0 1,447,838 6.98 61 61 10.57 Csökken51
Demokraták és Függetlenek Szövetsége UDI 198 062 0,87 0 64,443 0.31 3 3 0,52 Csökken15
Egyéb bulik és egyéb DVD N/A N/A 0
Jobb és Közép Szövetsége UDC 2,568,502 11.29 0 1,512,281 7.29 64 64 11.09 Csökken66
Egyéb balra DVG 713,574 3.14 0 443,282 2.14 22 22 3.81
Tavini Huiraatira Tavini 0 3 3 Növekedés2
Femu a Korzika Femu 0 1 1 Állandó0
Dekolonizációs és társadalmi emancipációs mozgalom MDES 0 1 1 Növekedés1
Regionalisták REG 291 384 1.28 0 264 779 1.28 10 10 1.73
Vegyes jog DVD 530 782 2.33 0 231,071 1.11 10 10 1.73
Vegyes központ DVC 283 612 1.25 0 99.145 0,48 4 4 0,69
Debout Franciaországban DLF 0 1 1 Állandó0
Szuverén jobboldal DSV 249 603 1.10 0 19,306 0,09 1 1 0.17
Vegyes DIV 192,624 0,85 0 18,295 0,09 1 1 0.17
Reconquête R 964 775 4.24 0
Ökológusok ECO 608 314 2.67 0 0 0
szélsőbal EXG 266 412 1.17 0 11,229 0,05 0 0 0.00
Baloldali Radikális Párt PRG 126 689 0,56 0 0 0
szélsőjobboldali EXD 6,457 0,03 0 0 0
Teljes 22,744,708 100.00 5 20,747,470 100.00 572 577 100.00
Érvényes szavazatok 22,744,708 97,80 20,747,470 92,36
Üres szavazólapok 362,193 1.56 1,235,844 5.50
Nulla szavazatok 149 306 0,64 480 962 2.14
Kiderül 23,256,207 47.51 22,464,276 46.23
Tartózkodás 25,697,541 52.49 26,125,084 53.77
Regisztrált szavazók 48,953,748 48,589,360
Forrás: Belügyminisztérium

Eredmények választókerületenként

Választókerület Megválasztott helyettes (2017) Buli Megválasztott helyettes (2022) Buli
Ain 1 Xavier Breton LR Xavier Breton LR
2 Charles de la Verpillière LR Romain Daubié Modem
3 Olga Givernet LREM Olga Givernet LREM
4 Stéphane Trompill LREM Jérôme Buisson RN
5 Damien Abad LR Damien Abad DVD
Aisne 1 Aude Bono-Vandorme LREM Nicolas Dragon RN
2 Julien Dive LR Julien Dive LR
3 Jean-Louis Bricout PS Jean-Louis Bricout DVG
4 Marc Delatte LREM José Beaurain RN
5 Jacques Krabal LREM Jocelyn Designy RN
Allier 1 Jean-Paul Dufrègne PCF Yannick Monnet PCF
2 Laurence Vanceunebrock-Mialon LREM Jorys Bovet RN
3 Bénédicte Peyrol LREM Nicolas Ray LR
Alpes-de-Haute-Provence 1 Delphine Bagarry LREM Christian Girard RN
2 Christophe Castaner LREM Léo Walter LFI
Hautes-Alpes 1 Pascale Boyer LREM Pascale Boyer LREM
2 Claire Bouchet PRG Joël Giraud LREM
Alpes-Maritimes 1 Éric Ciotti LR Éric Ciotti LR
2 Loïc Dombreval LREM Lionel Tivoli RN
3 Cédric Roussel LREM Philippe Pradal Horizons
4 Alexandra Valetta-Ardisson LREM Alexandra Masson RN
5 Brenier tengerészgyalogos LR Christelle D'Intorni LR
6 Laurence Trastour-Isnart LR Bryan Masson RN
7 Éric Pauget LR Éric Pauget LR
8 Bernard Brochand LR Alexandra Martin LR
9 Michele Tabarot LR Michele Tabarot LR
Ardèche 1 Hervé Saulignac PS Hervé Saulignac PS
2 Michele győzelem PS Olivier Dussopt TDP
3 Fabrice Brun LR Fabrice Brun LR
Ardennek 1 Bérengère Poletti LR Lionel Vuibert Agir
2 Pierre Cordier LR Pierre Cordier LR
3 Jean-Luc Warsmann UDI Jean-Luc Warsmann UDI
Ariège 1 Bénédicte Taurine LFI Bénédicte Taurine LFI
2 Michel Larive LFI Laurent Panifous PS
Aube 1 Grégory Besson-Moreau LREM Jordan Guitton RN
2 Valérie Bazin-Malgras LR Valérie Bazin-Malgras LR
3 Gérard Menuel LR Angélique Ranc RN
Aude 1 Danièle Hérin LREM Christophe Barthès RN
2 Alain Péréa LREM Frédéric Falcon RN
3 Mireille Robert LREM Julien Rancoule RN
Aveyron 1 Stéphane Mazars LREM Stéphane Mazars LREM
2 Anne Blanc LREM Laurent Alexandre LFI
3 Sébastien David LR Jean-Francois Rousset LREM
Bouches-du-Rhône 1 Julien Ravier LR Sabrina Agresti-Roubache LREM
2 Claire Pitollat LREM Claire Pitollat LREM
3 Alexandra Lajos LREM Gisèle Lelouis RN
4 Jean-Luc Mélenchon LFI Manuel Bompard LFI
5 Cathy Racon-Bouzon LREM Hendrik Davi LFI
6 Guy Teissier LR Lionel Royer-Perreaut DVD
7 Saïd Ahamada LREM Sébastien Delogu LFI
8 Jean-Marc Zulesi LREM Jean-Marc Zulesi LREM
9 Bernard Defleselles LR Joëlle Mélin RN
10 François-Michel Lambert José Gonzalez RN
11 Mohamed Laqhila Modem Mohamed Laqhila Modem
12 Éric Diard LR Franck Allisio RN
13 Pierre Dharréville PCF Pierre Dharréville PCF
14 Anne-Laurence Petel LREM Anne-Laurence Petel LREM
15 Bernard Reynès LR Romain Baubry RN
16 Monica Michel LREM Emmanuel Tache RN
Calvados 1 Fabrice Le Vigoureux LREM Fabrice Le Vigoureux LREM
2 Laurence Dumont PS Arthur Delaporte PS
3 Nathalie Porte LR Jérémie Patrier-Leitus Horizons
4 Christophe Blanchet LREM Christophe Blanchet LREM
5 Bertrand Bouyx LREM Bertrand Bouyx LREM
6 Alain Tourret LREM Élisabeth Borne LREM
Cantal 1 Vincent Descœur LR Vincent Descœur LR
2 Jean-Yves Bony LR Jean-Yves Bony LR
Charente 1 Thomas Mesnier LREM Thomas Mesnier Horizons
2 Sandra Marsaud LREM Sandra Marsaud LREM
3 Jérôme Lambert MDC Catherine Colombier RN
Charente-Maritime 1 Olivier Falorni DVG Olivier Falorni PRG
2 Frédérique Tuffnell Modem Anne-Laure Babault LREM
3 Jean-Philippe Ardouin LREM Jean-Philippe Ardouin LREM
4 Raphaël Gérard LREM Raphaël Gérard LREM
5 Didier Quentin LR Christophe Plassard Horizons
Cher 1 François Cormier-Bouligeon LREM François Cormier-Bouligeon LREM
2 Nadia Essayan Modem Nicolas Sansu PCF
3 Loïc Kervran LREM Loïc Kervran Horizons
Corrèze 1 Christophe Jerretie Modem Francis Dubois LR
2 Frédérique Meunier LR Frédérique Meunier LR
Corse-du-Sud 1 Jean-Jacques Ferrara LR Laurent Marcangeli Horizons
2 Paul-André Colombani PNC Paul-André Colombani PNC
Haute-Corse 1 Michel Castellani Femu Michel Castellani Femu
2 Jean-Félix Acquaviva Femu Jean-Félix Acquaviva Femu
Côte-d'Or 1 Didier Martin LREM Didier Martin LREM
2 Rémi Delatte LR Benoît Bordat FP
3 Fadila Khattabi LREM Fadila Khattabi LREM
4 Yolaine de Courson LREM Hubert Brigand LR
5 Didier Paris LREM Didier Paris LREM
Côtes-d'Armor 1 Bruno Joncour Modem Mickaël Cosson Modem
2 Hervé Berville LREM Hervé Berville LREM
3 Marc Le Fur LR Marc Le Fur LR
4 Yannick Kerlogot LREM Murielle Lepvraud LFI
5 Éric Bothorel LREM Éric Bothorel LREM
Creuse 1 Jean-Baptiste Moreau LREM Catherine Couturier LFI
Dordogne 1 Philippe Chassaing LREM Pascale Martin LFI
2 Michel Delpon LREM Serge Muller RN
3 Jean-Pierre Cubertafon Modem Jean-Pierre Cubertafon Modem
4 Jacqueline Dubois LREM Sébastien Peytavie Gs
Kétségek 1 Fannette Charvier LREM Laurent Croizier Modem
2 Éric Alauzet LREM Éric Alauzet LREM
3 Denis Sommer LREM Nicolas Pacquot Horizons
4 Frédéric Barbier LREM Géraldine Grangier RN
5 Annie Genevard LR Annie Genevard LR
Repülőtér 1 Mireille Clapot LREM Mireille Clapot LREM
2 Alice Thourot LREM Lisette Pollet RN
3 Célia de Lavergne LREM Marie Pochon EELV
4 Emmanuelle Anthoine LR Emmanuelle Anthoine LR
Eure 1 Séverine Gipson LREM Christine Loir RN
2 Fabien Gouttefarde LREM Katiana Levavasseur RN
3 Marie Tamarelle-Verhaeghe LREM Kévin Mauvieux RN
4 Bruno Questel LREM Philippe Brun PS
5 Claire O'Petit LREM Timothée Houssin RN
Eure-et-Loir 1 Guillaume Kasbarian LREM Guillaume Kasbarian LREM
2 Olivier Marleix LR Olivier Marleix LR
3 Laure de La Raudière LR Luc Lamirault Horizons
4 Philippe Vigier Modem Philippe Vigier Modem
Finistère 1 Annaïg Le Meur LREM Annaïg Le Meur LREM
2 Jean-Charles Larsonneur LREM Jean-Charles Larsonneur LREM
3 Didier Le Gac LREM Didier Le Gac LREM
4 Sandrine Le Feur LREM Sandrine Le Feur LREM
5 Graziella Melchior LREM Graziella Melchior LREM
6 Richard Ferrand LREM Mélanie Thomin PS
7 Liliane Tanguy LREM Liliane Tanguy LREM
8 Erwan Balanant Modem Erwan Balanant Modem
Gard 1 Françoise Dumas LREM Yoann Gillet RN
2 Nicolas Meizonnet RN Nicolas Meizonnet RN
3 Anthony Cellier LREM Pascale Bordes RN
4 Annie Chapelier LREM Pierre Maurin RN
5 Catherine Daufès-Roux LREM Michel Sala LFI
6 Philippe Berta Modem Philippe Berta Modem
Haute-Garonne 1 Pierre Cabaré LREM Hadrien Clouet LFI
2 Jean-Luc Lagleize Modem Anne Stambach-Terrenoir LFI
3 Corinne Vignon LREM Corinne Vignon LREM
4 Mickaël Nogal LREM François Piquemal LFI
5 Jean-François Portarrieu LREM Jean-François Portarrieu LREM
6 Monique Iborra LREM Monique Iborra LREM
7 Élisabeth Toutut-Picard LREM Christophe Bex LFI
8 Joël Aviragnet PS Joël Aviragnet PS
9 Sandrine Mörch LREM Christine Arrighi EELV
10 Sébastien Nadot LREM Dominique Faure PRV
Gers 1 Jean-René Cazeneuve LREM Jean-René Cazeneuve LREM
2 Gisèle Biémouret PS David Taupiac PS
Gironde 1 Dominique David LREM Thomas Cazenave LREM
2 Catherine Fabre LREM Nicolas Thierry EELV
3 Loïc Prud'homme LFI Loïc Prud'homme LFI
4 Alain David PS Alain David PS
5 Benoît Simian LREM Grégoire de Fournas RN
6 Eric Poulliat LREM Eric Poulliat LREM
7 Bérangère Couillard LREM Bérangère Couillard LREM
8 Sophie Panonacle LREM Sophie Panonacle LREM
9 Sophie Mette Modem Sophie Mette Modem
10 Florent Boudié LREM Florent Boudié LREM
11 Véronique Hammerer LREM Edwige Diaz RN
12 Christelle Dubos LREM Pascal Lavergne LREM
Hérault 1 Patricia Mirallès LREM Patricia Mirallès TDP
2 Muriel Ressiguier LFI Nathalie Oziol LFI
3 Coralie Dubost LREM Laurence Cristol LREM
4 Jean-François Eliaou LREM Sébastien Róma LFI
5 Philippe Huppé LREM Stéphanie Galzy RN
6 Emmanuelle Ménard RN Emmanuelle Ménard EXD
7 Christophe Euzet LREM Aurélien Lopez-Liguori RN
8 Nicolas Démoulin LREM Sylvain Carrière LFI
9 Patrick Vignal LREM Patrick Vignal LREM
Ille-et-Vilaine 1 Mostapha Laabid LREM Frédéric Mathieu LFI
2 Laurence Maillart-Méhaignerie LREM Laurence Maillart-Méhaignerie LREM
3 Claudia Rouaux PS Claudia Rouaux PS
4 Gaël Le Bohec LREM Mathilde Hignet LFI
5 Christine Cloarec LREM Christine Cloarec LREM
6 Thierry Benoit UDI Thierry Benoit Horizons
7 Jean-Luc Bourgeaux LR Jean-Luc Bourgeaux LR
8 Florian Bachelier LREM Mickaël Bouloux PS
Indre 1 François Jolivet LREM François Jolivet Horizons
2 Nicolas Forissier LR Nicolas Forissier LR
Indre-et-Loire 1 Philippe Chalumeau LREM Charles Fournier EELV
2 Daniel Labaronne LREM Daniel Labaronne LREM
3 Sophie Métadier UDI Henri Alfandari Horizons
4 Fabienne Colboc LREM Fabienne Colboc LREM
5 Sabine Thillaye Modem Sabine Thillaye Modem
Isère 1 Camille Galliard-Minier LREM Olivier Véran LREM
2 Jean-Charles Colas-Roy LREM Cyrielle Chatelain EELV
3 Emilie Chalas LREM Élisa Martin LFI
4 Marie-Noëlle Battistel PS Marie-Noëlle Battistel PS
5 Catherine Kamowski LREM Jérémie Iordanoff EELV
6 Cendra Motin LREM Alexis Jolly RN
7 Monique Limon LREM Yannick Neuder LR
8 Caroline Abadie LREM Caroline Abadie LREM
9 Élodie Jacquier-Laforge Modem Élodie Jacquier-Laforge Modem
10 Marjolaine Meynier-Millefert LREM Marjolaine Meynier-Millefert LREM
Jura 1 Danielle Brulebois LREM Danielle Brulebois LREM
2 Marie-Christine Dalloz LR Marie-Christine Dalloz LR
3 Jean-Marie Sermier LR Justine Gruet LR
Landes 1 Fabien Lainé Modem Geneviève Darrieussecq Modem
2 Lionel Causse LREM Lionel Causse LREM
3 Boris Vallaud PS Boris Vallaud PS
Loir-et-Cher 1 Stéphane Baudu Modem Marc Fesneau Modem
2 Guillaume Peltier LR Roger Chudeau RN
3 Pascal Brindeau UDI Christophe Marion LREM
Loire 1 Régis Juanico Gs Quentin Bataillon LREM
2 Jean-Michel Mis LREM Andrée Taurinya LFI
3 Faure-Muntian Valéria LREM Emmanuel Mandon Modem
4 Dino Cinieri LR Dino Cinieri LR
5 Nathalie Sarles LREM Antoine Vermorel-Marques LR
6 Julien Borowczyk LREM Jean-Pierre Taite LR
Haute-Loire 1 Isabelle Valentin LR Isabelle Valentin LR
2 Jean-Pierre Vigier LR Jean-Pierre Vigier LR
Loire-Atlantique 1 François de Rugy LREM Mounir Belhamiti LREM
2 Valérie Oppelt LREM Andy Kerbrat LFI
3 Anne-France Brunet LREM Ségolène Amiot LFI
4 Aude Amadou LREM Julie Laernoes EELV
5 Luc Geismar Modem Sarah El Haïry Modem
6 Yves Daniel LREM Jean-Claude Raux EELV
7 Sandrine Josso Modem Sandrine Josso Modem
8 Audrey Dufeu-Schubert LREM Mátyás Tavel LFI
9 Yannick Haury Modem Yannick Haury Modem
10 Sophie Errante LREM Sophie Errante LREM
Loiret 1 Stéphanie Rist LREM Stéphanie Rist LREM
2 Caroline Janvier LREM Caroline Janvier LREM
3 Claude de Ganay LR Mathilde Paris RN
4 Jean-Pierre ajtó LR Thomas Ménagé RN
5 Marianne Dubois LR Anthony Brosse LREM
6 Richard Ramos Modem Richard Ramos Modem
Sok 1 Aurélien Pradié LR Aurélien Pradié LR
2 Huguette Tiegna LREM Huguette Tiegna LREM
Lot-et-Garonne 1 Michel Lauzzana LREM Michel Lauzzana LREM
2 Alexandre Freschi LREM Hélène Laporte RN
3 Olivier Damaisin LREM Annick Cousin RN
Lozère 1 Pierre Morel-À-L'Huissier UDI Pierre Morel-À-L'Huissier UDI
Maine-et-Loire 1 Matthieu Orphelin LREM François Gernigon Horizons
2 Stella Dupont LREM Stella Dupont LREM
3 Anne-Laure Blin LR Anne-Laure Blin LR
4 Laëtitia Saint-Paul LREM Laëtitia Saint-Paul LREM
5 Denis Masséglia LREM Denis Masséglia LREM
6 Nicole Dubré-Chirat LREM Nicole Dubré-Chirat LREM
7 Philippe Bolo Modem Philippe Bolo Modem
Manche 1 Philippe Gosselin LR Philippe Gosselin LR
2 Bertrand Sorre LREM Bertrand Sorre LREM
3 Stéphane Travert LREM Stéphane Travert LREM
4 Sonia Krimi LREM Anna Pic PS
Marne 1 Valérie Beauvais LR Xavier Albertini Horizons
2 Aina Kuric LREM Anne-Sophie Frigout RN
3 Éric Girardin LREM Éric Girardin LREM
4 Lise Magnier LR Lise Magnier Horizons
5 Charles de Courson LC Charles de Courson LC
Haute-Marne 1 Sylvain Templier LREM Christophe Bentz RN
2 François Cornut-Gentille LR Laurence Robert-Dehault RN
Mayenne 1 Guillaume Garot PS Guillaume Garot PS
2 Géraldine Bannier Modem Géraldine Bannier Modem
3 Yanick Favennec Becot LR Yanick Favennec Becot Horizons
Meurthe-et-Moselle 1 Carole Grandjean LREM Carole Grandjean LREM
2 Pascale César Modem Emmanuel Lacresse LREM
3 Xavier Paluszkiewicz LREM Martine Étienne LFI
4 Thibault Bazin LR Thibault Bazin LR
5 Dominique Potier PS Dominique Potier PS
6 Caroline Fiat LFI Caroline Fiat LFI
Meuse 1 Bertrand Pancher DVD Bertrand Pancher DVD
2 Emilie Cariou LND Florence Goulet RN
Morbihan 1 Hervé Pellois LREM Anne Le Hénanff Horizons
2 Jimmy Pahun Modem Jimmy Pahun Modem
3 Nicole Le Peih LREM Nicole Le Peih LREM
4 Molac Pál DVG Molac Pál DVG
5 Gwendal Rouillard LREM Lysiane Metayer LREM
6 Jean-Michel Jacques LREM Jean-Michel Jacques LREM
Moselle 1 Belkhir Belhaddad LREM Belkhir Belhaddad LREM
2 Ludovic Mendes LREM Ludovic Mendes LREM
3 Richard Lioger LREM Charlotte Leduc LFI
4 Fabien Di Filippo LR Fabien Di Filippo LR
5 Nicole Gries-Trisse LREM Vincent Seitlinger LR
6 Christophe Arend LREM Kévin Pfeffer RN
7 Hélène Zannier LREM Alexandre Loubet RN
8 Brahim Hammouche Modem Laurent Jacobelli RN
9 Isabelle Rauch LREM Isabelle Rauch Horizons
Nièvre 1 Perrine Goulet LREM Perrine Goulet LREM
2 Patrice Perrot LREM Patrice Perrot LREM
Nord 1 Adrien Quatennens LFI Adrien Quatennens LFI
2 Ugo Bernalicis LFI Ugo Bernalicis LFI
3 Christophe Di Pompeo LREM Benjamin Saint-Huile DVG
4 Brigitte Liso LREM Brigitte Liso LREM
5 Sébastien Huyghe LR Victor Catteau RN
6 Charlotte Lecocq LREM Charlotte Lecocq LREM
7 Valérie Six UDI Félicie Gérard Horizons
8 Catherine Osson LREM David Guiraud LFI
9 Valérie Petit LREM Violette Spillebout LREM
10 Vincent Ledoux LR Gérald Darmanin LREM
11 Florence Morlighem LREM Roger Vicot PS
12 Anne-Laure Cattelot LREM Michael Taverne RN
13 Christian Hutin MDC Christine Decodts LREM
14 Paul Christophe LR Paul Christophe Agir
15 Jennifer de Temmerman LREM Pierrick Berteloot RN
16 Alain Bruneel PCF Matthieu Marchio RN
17 Dimitri Houbron LREM Thibaut François RN
18 Guy Bricout UDI Guy Bricout UDI
19 Sébastien Chenu RN Sébastien Chenu RN
20 Fabien Roussel PCF Fabien Roussel PCF
21 Béatrice Descamps UDI Béatrice Descamps UDI
Oise 1 Victor Habert-Dassault LR Victor Habert-Dassault LR
2 Thill Ágnes UDI Philippe Ballard RN
3 Pascal Bois LREM Alexandre Sabatou RN
4 Éric Woerth LREM Éric Woerth LREM
5 Pierre Vatin LR Pierre Vatin LR
6 Carole Bureau-Bonnard LREM Michel Guiniot RN
7 Maxime Minot LR Maxime Minot LR
Orne 1 Chantal Jourdan PS Chantal Jourdan PS
2 Véronique Louwagie LR Véronique Louwagie LR
3 Jérôme Nury LR Jérôme Nury LR
Pas-de-Calais 1 Bruno Duvergé Modem Emmanuel Blairy RN
2 Jacqueline Maquet LREM Jacqueline Maquet LREM
3 Emmanuel Blairy RN Jean-Marc Tellier PCF
4 Robert Therry LR Philippe Fait Horizons
5 Jean-Pierre Pont LREM Jean-Pierre Pont LREM
6 Christophe Leclercq LREM Christine Engrand RN
7 Pierre-Henri Dumont LR Pierre-Henri Dumont LR
8 Benoît Potterie LREM Bertrand Petit PS
9 Marguerite Deprez-Audebert Modem Caroline Parmentier RN
10 Ludovic Pajot RN Thierry Frappé RN
11 Marine Le Pen RN Marine Le Pen RN
12 Bruno Bilde RN Bruno Bilde RN
Puy-de-Dôme 1 Valérie Thomas LREM Marianne Maximi LFI
2 Christine Pirès-Beaune PS Christine Pirès-Beaune PS
3 Laurence Vichnievsky Modem Laurence Vichnievsky Modem
4 Michel Fanget Modem Delphine Lingemann Modem
5 André Chassaigne PCF André Chassaigne PCF
Pyrénées-Atlantiques 1 Josy Poueyto Modem Josy Poueyto Modem
2 Jean-Paul Mattei Modem Jean-Paul Mattei Modem
3 David Habib PS David Habib PS
4 Jean Lassalle RÉS Iñaki Echaniz PS
5 Florence Lasserre-David Modem Florence Lasserre-David Modem
6 Vincent Bru Modem Vincent Bru Modem
Hautes-Pyrénées 1 Jean-Bernard Sempastous LREM Sylvie Ferrer LFI
2 Jeanine Dubié PRG Benoît Mournet LREM
Pyrénées-Orientales 1 Romain Grau LREM Sophie Blanc RN
2 Katalin Pujol RN Anaïs Sabatini RN
3 Laurence Gayte LREM Sandrine Dogor-Such RN
4 Sébastien Cazenove LREM Michele Martinez RN
Bas-Rhin 1 Thierry Michels LREM Sandra Regol EELV
2 Sylvain Waserman Modem Emmanuel Fernandes LFI
3 Bruno Studer LREM Bruno Studer LREM
4 Martine Wonner LREM Françoise Buffet LREM
5 Antoine Herth LR Charles Sitzenstuhl LREM
6 Philippe Meyer LR Louise Morel LREM
7 Patrick Hetzel LR Patrick Hetzel LR
8 Frédéric Reiss LR Stéphanie Kochert Horizons
9 Vincent Thiébaut LREM Vincent Thiébaut Horizons
Haut-Rhin 1 Yves Hemedinger LR Brigitte Klinkert LREM
2 Jacques Cattin LR Hubert Ott Modem
3 Jean-Luc Reitzer LR Dieier Lemaire Horizons
4 Raphaël Schellenberger LR Raphaël Schellenberger LR
5 Olivier Becht DVD Olivier Becht Agir
6 Bruno Fuchs Modem Bruno Fuchs Modem
Rhône 1 Thomas Rudigoz LREM Thomas Rudigoz LREM
2 Hubert Julien-Laferrière LREM Hubert Julien-Laferrière GE
3 Jean-Louis Touraine LREM Marie-Charlotte Garin EELV
4 Anne Brugnera LREM Anne Brugnera LREM
5 Blandine Brocard LREM Blandine Brocard LREM
6 Bruno Bonnell LREM Gabriel Amard LFI
7 Anissa Khedher LREM Alexandre Vincendet LR
8 Nathalie Serre LR Nathalie Serre LR
9 Bernard Perrut LR Alexandre Portier LR
10 Thomas Gassilloud LREM Thomas Gassilloud Agir
11 Jean-Luc Fugit LREM Jean-Luc Fugit LREM
12 Cyrille Isaac-Sibille Modem Cyrille Isaac-Sibille Modem
13 Daniele Cazarian LREM Sarah Tanzilli LREM
14 Yves Blein LREM Idir Boumertit LFI
Haute-Saône 1 Barbara Bessot szavazás LREM Antoine Villedieu RN
2 Christophe Lejeune LREM Emeric Salmon RN
Saône-et-Loire 1 Benjamin Dirx LREM Benjamin Dirx LREM
2 Josiane Corneloup LR Josiane Corneloup LR
3 Rémy Rebeyrott LREM Rémy Rebeyrott LREM
4 Cécile Untermaier PS Cécile Untermaier PS
5 Raphaël Gauvain LREM Louis Margueritte LREM
Sarthe 1 Damien Pichereau LREM Julie Delpech LREM
2 Marietta Karamanli PS Marietta Karamanli PS
3 Pascale Fontenel-Personne Modem Éric Martineau Modem
4 Sylvie Tolmont PS Élise Leboucher LFI
5 Jean-Carles Grelier LREM Jean-Carles Grelier LREM
Savoie 1 Typhanie Degois LREM Marina Ferrari Modem
2 Vincent Rolland LR Vincent Rolland LR
3 Emilie Bonnivard LR Emilie Bonnivard LR
4 Patrick Mignola Modem Jean-François Coulomme LFI
Haute-Savoie 1 Véronique Riotton LREM Véronique Riotton LREM
2 Jacques Rey LREM Antoine Armand LREM
3 Christelle Petex-Levet LR Christelle Petex-Levet LR
4 Virginie Duby-Muller LR Virginie Duby-Muller LR
5 Marion Lenne LREM Anne-Cécile Violland Horizons
6 Xavier Roseren LREM Xavier Roseren LREM
Párizs 1 Sylvain Maillard LREM Sylvain Maillard LREM
2 Gilles Le Gendre LREM Gilles Le Gendre LREM
3 Stanislas Guerini LREM Stanislas Guerini LREM
4 Brigitte Kuster LR Astrid Panosyan-Bouvet LREM
5 Benjamin Griveaux LREM Julien Bayou EELV
6 Pierre személy LREM Sophia Chikirou LFI
7 Pacôme Rupin LREM Clément Beaune LREM
8 Laetitia Avia LREM Sas Éva EELV
9 Buon Tan LREM Sandrine Rousseau EELV
10 Anne-Christine Lang LREM Rodrigo Arenas LFI
11 Marielle de Sarnez Modem Maud Gatel Modem
12 Olivia Grégoire LREM Olivia Grégoire LREM
13 Hugues Renson LREM David Amiel LREM
14 Sandra Boëlle LR Benjamin Haddad LREM
15 Lamia El Aaraje PS Danielle Simonnet LFI
16 Mounir Mahjoubi LREM Sarah Legrain LFI
17 Danièle Obono LFI Danièle Obono LFI
18 Pierre-Yves Bournazel LR Aymeric Caron REV [ fr ]
Szajna-tengeri 1 Damien Adam LREM Damien Adam LREM
2 Annie Vidal LREM Annie Vidal LREM
3 Hubert Wulfranc PCF Hubert Wulfranc PCF
4 Sira Sylla LREM Alma Dufour LFI
5 Gérard Leseul PS Gérard Leseul PS
6 Sébastien Jumel PCF Sébastien Jumel PCF
7 Agnès Firmin-Le Bodo LR Agnès Firmin-Le Bodo Horizons
8 Jean-Paul Lecoq PCF Jean-Paul Lecoq PCF
9 Stéphanie Kerbarh PRG Marie-Agnès Poussier-Winsback Horizons
10 Xavier Batut LREM Xavier Batut LREM
Seine-et-Marne 1 Aude Luquet Modem Aude Luquet Modem
2 Sylvie Bouchet Bellecourt LR Frédéric Valletoux Horizons
3 Jean-Louis Thiériot LR Jean-Louis Thiériot LR
4 Christian Jacob LR Isabelle Périgault LR
5 Franck Riester LR Franck Riester Agir
6 Bernadette Beauvais LR Béatrice Roullaud RN
7 Rodrigue Kokouendo LREM Ersilia Soudais LFI
8 Jean-Michel Fauvergue LREM Hadrien Ghomi LREM
9 Michele Peyron LREM Michele Peyron LREM
10 Stéphanie Do LREM Maxime Laisney LFI
11 Olivier Faure PS Olivier Faure PS
Yvelines 1 Didier Baichère LREM Charles Rodwell LREM
2 Jean-Noël Barrot Modem Jean-Noël Barrot Modem
3 Béatrice Piron LREM Béatrice Piron LREM
4 Marie Lebec LREM Marie Lebec LREM
5 Yaël Braun-Pivet LREM Yaël Braun-Pivet LREM
6 Natalia Pouzyreff LREM Natalia Pouzyreff LREM
7 Michele de Vaucouleurs Modem Nadia Hai LREM
8 Michel Vialay LR Benjamin Lucas Gs
9 Bruno Millienne Modem Bruno Millienne Modem
10 Aurore Bergé LREM Aurore Bergé LREM
11 Philippe Benassaya LR William Martinet LFI
12 Florence Granjus LREM Karl Olive LREM
Deux-Sèvres 1 Guillaume Chiche LREM Bastien Marchive Horizons
2 Delphine Batho PS Delphine Batho GE
3 Jean-Marie Fiévet LREM Jean-Marie Fiévet LREM
Somme 1 François Ruffin LFI François Ruffin LFI
2 Cécile Delpirou LREM Barbara Pompili LREM
3 Emmanuel Maquet LR Emmanuel Maquet LR
4 Jean-Claude Leclabart LREM Jean-Philippe Tanguy RN
5 Grégory Labille UDI Yaël Ménache RN
Tengerszem 1 Muriel Roques-Étienne LREM Frédéric Cabrolier RN
2 Marie-Christine Verdier-Jouclas LREM Karen Erodi LFI
3 Jean Terlier LREM Jean Terlier LREM
Tarn-et-Garonne 1 Valérie Rabault PS Valérie Rabault PS
2 Sylvia Pinel PRG Tengerész Hamelet RN
Var 1 Geneviève Levy LR Yannick Chenevard Horizons
2 Cécile Muschotti LREM Laure Lavalette RN
3 Édith Audibert LR Stéphane Rambaud RN
4 Sereine Mauborgne LREM Philippe Lottiaux RN
5 Philippe Michel-Kleisbauer Modem Julie Lechanteux RN
6 Valérie Gomez-Bassac LREM Franck Giletti RN
7 Emilie Guerel LREM Frédéric Boccaletti RN
8 Fabien Matras LREM Philippe Schrek RN
Vaucluse 1 Souad Zitouni LREM Joris Hébrard RN
2 Jean-Claude Bouchet LR Bénédicte Auzanot RN
3 Adrien Morenas LREM Hervé de Lépinau RN
4 Jacques Bompard LS Marie-France Lorho RN
5 Julien Aubert LR Jean-François Lovisolo LREM
Vásárló 1 Philippe Latombe Modem Philippe Latombe Modem
2 Patrick Loiseau LREM Béatrice Bellamy Horizons
3 Stéphane Buchou LREM Stéphane Buchou LREM
4 Martine Leguille-Balloy LREM Véronique Besse DVD
5 Pierre Henriet LREM Pierre Henriet LREM
Vienne 1 Françoise Ballet-Blu LREM Lisa Belluco EELV
2 Sacha Houlié LREM Sacha Houlié LREM
3 Jean-Michel Clément LREM Pascal Lecamp Modem
4 Nicolas Turquois Modem Nicolas Turquois Modem
Haute-Vienne 1 Sophie Beaudouin-Hubière LREM Damien Maudet LFI
2 Pierre Venteau LREM Stéphane Delautrette PS
3 Marie-Ange Magne LREM Manon Meunier LFI
Vogézek 1 Stéphane Viry LR Stéphane Viry LR
2 Gérard Cherpion LR David Valence LREM
3 Christophe Naegelen UDI Christophe Naegelen UDI
4 Jean-Jacques Gaultier LR Jean-Jacques Gaultier LR
Yonne 1 Guillaume Larrivé LR Daniel Grenon RN
2 André Villiers UDI André Villiers Horizons
3 Michele Crouzet Modem Julien Odoul RN
Territoire de Belfort 1 Ian Boucard LR Ian Boucard LR
2 Michel Zumkeller UDI Florian Chauche LFI
Essonne 1 Francis Chouat LREM Farida Amrani LFI
2 Bernard Bouley LR Nathalie da Conceicao Carvalho RN
3 Laëtitia Romeiro Dias LREM Alexis Izard LREM
4 Marie-Pierre Rixain LREM Marie-Pierre Rixain LREM
5 Cédric Villani LREM Paul Midy LREM
6 Stéphanie Atger LREM Jérôme Guedj PS
7 Robin Reda LREM Robin Reda LREM
8 Nicolas Dupont-Aignan DLF Nicolas Dupont-Aignan DLF
9 Marie Guévenoux LREM Marie Guévenoux LREM
10 Pierre-Alain Raphan LREM Antoine Léaument LFI
Hauts-de-Seine 1 Elsa Faucillon PCF Elsa Faucillon PCF
2 Bénédicte Pételle LREM Francesca Pasquini EELV
3 Christine Hennion LREM Philippe Juvin LR
4 Isabelle Florennes Modem Sabrina Sebaihi EELV
5 Céline Calvez LREM Céline Calvez LREM
6 Constance Le Grip LREM Constance Le Grip LREM
7 Jacques Marilossian LREM Pierre Cazeneuve LREM
8 Jacques Maire LREM Prisca Thévenot LREM
9 Thierry Solère LREM Emmanuel Pellerin LREM
10 Firenze Provendier LREM Gabriel Attal LREM
11 Laurianne Rossi LREM Aurélien Saintoul LFI
12 Jean-Louis Bourlanges Modem Jean-Louis Bourlanges Modem
13 Frédérique Dumas LREM Maud Bregeon LREM
Seine-Saint-Denis 1 Éric Coquerel LFI Éric Coquerel LFI
2 Stéphane Peu PCF Stéphane Peu PCF
3 Patrice Anato LREM Thomas Portes LFI
4 Marie-George Buffet PCF Soumya Bourouaha PCF
5 Jean-Christophe Lagarde UDI Raquel Garrido LFI
6 Bastien Lachaud LFI Bastien Lachaud LFI
7 Alexis Corbière LFI Alexis Corbière LFI
8 Sylvie Charrière LREM Fatiha Keloua-Hachi PS
9 Sabine Rubin LFI Aurélie Trouvé LFI
10 Alain Ramadier LR Nadège Abomangoli LFI
11 Clémentine Autain LFI Clémentine Autain LFI
12 Stéphane Testé LREM Jérôme Legavre POI
Val-de-Marne 1 Frédéric Descrozaille LREM Frédéric Descrozaille LREM
2 Jean François Mbaye LREM Clémence Guetté LFI
3 Laurent Saint-Martin LREM Louis Boyard LFI
4 Maud Petit Modem Maud Petit Modem
5 Gilles Carrez LR Mathieu Lefevre LREM
6 Guillaume Gouffier-Cha LREM Guillaume Gouffier-Cha LREM
7 Jean-Jacques Bridey LREM Kéké Rachel LFI
8 Michel Herbillon LR Michel Herbillon LR
9 Isabelle Santiago PS Isabelle Santiago PS
10 Mathilde Panot LFI Mathilde Panot LFI
11 Albane Gaillot LREM Sophie Taillé-Polian Gs
Val-d'Oise 1 Antoine Savignat LR Emilie Chandler LREM
2 Guillaume Vuilletet LREM Guillaume Vuilletet LREM
3 Cécile Rilhac LREM Cécile Rilhac LREM
4 Naïma Mouchou LREM Naïma Mouchou Horizons
5 Fiona Lazaar LREM Paul Vannier LFI
6 Nathalie Élimas Modem Estelle Folest Modem
7 Dominique Da Silva LREM Dominique Da Silva LREM
8 François Pupponi Modem Carlos Martens Bilongo LFI
9 Zivka Park LREM Arnaud Le Gall LFI
10 Aurélien Taché LREM Aurélien Taché LND
Guadeloupe 1 Olivier Serva LREM Olivier Serva GUSR
2 Justine Bénin Modem Christian Baptiste PPDG
3 Max Mathiasin Modem Max Mathiasin Modem
4 Hélène Vainqueur-Christophe PS Élie Califer PS
Martinique 1 Josette Manin BPM Jiovanny William Péyi-A
2 Manuéla Kéclard-Mondésir Péyi-A Marcellin Nadeau Péyi-A
3 Serge Letchimy PPM Johnny Hajjar PPM
4 Jean-Philippe Nilor Péyi-A Jean-Philippe Nilor Péyi-A
Francia Guyana 1 Gabriel Serville Péyi G Jean-Victor Castor MDES
2 Lénaïck Adam GR Davy Rimane DVG
Réunion 1 Philippe Naillet PS Philippe Naillet PS
2 Karine Lebon PLR Karine Lebon PLR
3 Nathalie Bassire LR Nathalie Bassire LR
4 David Lorion LR Emeline K/Bidi DVG
5 Jean-Hugues Ratenon LFI Jean-Hugues Ratenon LFI
6 Nadia Ramassamy LR Frédéric Maillot PLR
7 Jean-Luc Poudroux LR Perceval Gaillard LFI
Mayotte 1 Ramlati Ali LREM Estelle Youssouffa DVD
2 Mansour Kamardine LR Mansour Kamardine LR
Új-Kaledónia 1 Philippe Dunoyer CE Philippe Dunoyer CE
2 Philippe Gomès CE Nicolas Metzdorf GNC [ fr ]
Francia Polinézia 1 Maina Sage Tapura Tematai Le Gayic Tavini
2 Nicole Sanquer A itt ia Steve Chailloux Tavini
3 Moetai testvér Tavini Moetai testvér Tavini
Saint-Pierre és Miquelon 1 Stéphane Claireaux CSA Stéphane Lenormand HIRDETÉS
Wallis és Futuna 1 Napole Polutele DVG Mikaele Seo LREM
Saint-Martin / Saint-Barthélemy 1 Claire Javois LR Frantz Gumbs LREM
francia lakosok a tengerentúlon 1 Roland Lescure LREM Roland Lescure LREM
2 Paula Forteza LREM Éléonore Caroit LREM
3 Alexandre Holroyd LREM Alexandre Holroyd LREM
4 Pieyre-Alexandre Anglade LREM Pieyre-Alexandre Anglade LREM
5 Stéphane Vojetta LREM Stéphane Vojetta LREM
6 Joachim Son-Forget LREM Marc Ferracci LREM
7 Frédéric Petit Modem Frédéric Petit Modem
8 Meyer Habib UDI Meyer Habib UDI
9 M'jid El Guerrab LREM Karim Ben Cheikh Gs
10 Amal Amélia Lakrafi LREM Amal Amélia Lakrafi LREM
11 Anne Genetet LREM Anne Genetet LREM

Utóhatások

Az Együttes több mint 100 mandátumvesztése miatt immár 44 mandátum hiánya volt az Országgyűlés többségének, és támogatást kell találniuk a politika bal- és jobboldali képviselői között egy működő többségi kormány felépítéséhez . Macron elnök arra kérte Borne miniszterelnököt, aki felajánlotta lemondását, hogy maradjon hivatalban ugyanazzal a kabinettel, hogy az elemzők szerint időt nyerjen egy stabil kormány megalakítására, Bornéval vagy nélküle. Az LFI bizalmatlansági szavazást kért július 5-én.

Annak ellenére, hogy nem zárják ki a megállapodás lehetőségét egyik párttal sem, a feltételezések szerint Macron és Ensemble az UDC-vel kötött megállapodásra készül. Annak ellenére, hogy korábban másként nyilatkozott, az UDC munkatársa, Jacob megerősítette, hogy részt vesz a Macronnal folytatott tárgyalásokon. Az RN-s Le Pen és a NUPES két pártjának vezetője, Olivier Faure (PS) és Fabien Roussel (PCF) kijelentette, hogy részt vesznek a Macronnal folytatott tárgyalásokon. Az LFI-s Mélenchon megerősítette, hogy nem vesz részt a tárgyalásokon.

Lásd még

Megjegyzések

Hivatkozások