Franse parlementsverkiezingen 2022 -2022 French legislative election

Van Wikipedia, de gratis encyclopedie

Franse parlementsverkiezingen 2022

2017 12 juni 2022 (eerste ronde)
19 juni 2022 (tweede ronde)
2027 →

Alle 577 zetels van de Nationale Assemblee
289 zetels nodig voor een meerderheid
Blijken 47,5% ( Kleiner worden1,2 pp ) (1e ronde)
46,2% ( Toenemen3,6 pp) (2e ronde)
Eerste feest Tweede partij
Informele bijeenkomst van de ministers van Energie en Transport (TTE). Aankomsten, transportministers Elisabeth Borne (37190062412) (bijgesneden).jpg Jean Luc MELENCHON in het Europees Parlement in Straatsburg, 2016 (bijgesneden).jpg
Leider Elisabeth Borne Jean-Luc Mélenchon
Partij LREMTDP LFI
Alliantie Ensemble
feesten
NUPES
feesten
Leidersstoel Calvados' 6e ( nieuw gekozen ) Bouches-du-Rhône's 4e ( stond niet )
laatste verkiezingen Nieuwe alliantie Nieuwe alliantie
Stoelen voor 346 zitplaatsen 66 zitplaatsen
Stoelen gewonnen 245 zitplaatsen 131 zitplaatsen
Stoelwissel Kleiner worden101 Toenemen67
1e ronde
%
5.857.364
25,8% Kleiner worden6,5%
5.836.079
25,7% Toenemen1,1%
2e ronde
%
8.002.419
38,6% Kleiner worden10,6%
6.556.198
31,6% Toenemen19,9%

Derde partij vierde partij
Jordan Bardella 2019.png Christian-Jacob-2020 (bijgesneden).jpg
Leider Jordan Bardella Christian Jacob
Partij RN LR
Alliantie UDC
feesten
Leidersstoel Stond niet Seine-et-Marne's 4e ( stond niet )
laatste verkiezingen 8 zitplaatsen 130 zitplaatsen
Stoelen voor 7 zitplaatsen 120 zitplaatsen
Stoelen gewonnen 89 zitplaatsen 64 zitplaatsen
Stoelwissel Toenemen82 Kleiner worden56
1e ronde
%
4.248.537
18,7% Toenemen5,5%
2.568.502
11,3% Kleiner worden7,5%
2e ronde
%
3.589.465
17,3% Toenemen8,5%
1.512.281
7,3% Kleiner worden18,0%

2022 Franse wetgevende verkiezing resultaten kaart eerste ronde.svg
Kiesdistrict resultaten na de eerste ronde

2022 Franse wetgevende verkiezing resultaten kaart tweede ronde.svg
Kiesdistrict resultaten na de tweede ronde

Minister-president voor de verkiezingen

Elisabeth Borne
LREM

Gekozen premier

Nader te bepalen

Op 12 en 19 juni 2022 werden in Frankrijk wetgevende verkiezingen gehouden om de 577 leden van de 16e Nationale Vergadering van de Vijfde Franse Republiek te kiezen . De verkiezingen vonden plaats na de Franse presidentsverkiezingen van 2022, die in april 2022 werden gehouden. Ze worden beschreven als de meest besluiteloze parlementsverkiezingen sinds de invoering van de termijn van vijf jaar in 2000 en de omkering van de verkiezingskalender in 2002. voor het eerst sinds 1997 heeft de zittende president van Frankrijk geen absolute meerderheid in het parlement. Omdat geen enkele alliantie een meerderheid behaalde, resulteerde dit voor het eerst sinds 1988 in een opgehangen parlement .

De parlementsverkiezingen werden betwist tussen vier hoofdblokken: het centrum-rechtse presidentiële meerderheidsensemble, waaronder Emmanuel Macron 's Renaissance , Territories of Progress, de Democratic Movement, Horizons en hun bondgenoten; de Nieuwe Ecologische en Sociale Volksunie (NUPES), die onder andere La France Insoumise, de Socialistische Partij, Europa-ecologie – de Groenen en de Franse Communistische Partij omvat ; de Unie van Rechts en Centrum (UDC), met inbegrip van de Republikeinen, de Unie van Democraten en Onafhankelijken, en hun bondgenoten; en de Nationale Rally (RN). De NUPES-alliantie werd gevormd in de twee maanden na de presidentsverkiezingen, waar de linkse stemming gefragmenteerd was; het bestond uit de eerste Franse linkse alliantie sinds Meervoudig Links in 1997.

In de eerste ronde was er enige controverse tussen het ministerie van Binnenlandse Zaken en de nieuwsmedia over welk blok als eerste eindigde, aangezien zowel NUPES als Ensemble ongeveer 26% van de stemmen behaalden. Ze werden gevolgd door RN met ongeveer 19% en UDC met ongeveer 11%. De opkomst voor de eerste ronde was een laagterecord van 47,5%. In de tweede ronde, waar de opkomst hoger was dan die van 2017, behaalde Macron's Ensemble-coalitie de meeste zetels (245), maar kwam 44 zetels tekort voor een absolute meerderheid. NUPES zou naar verwachting 131 (Ministerie van Binnenlandse Zaken) of 142 zetels ( Le Monde ) winnen, terwijl de extreemrechtse RN als partij de grootste parlementaire oppositie werd (89). UDC kreeg genoeg zetels (64 of 71) om een ​​kingmaker te zijn in de volgende regering, maar leed verliezen.

De resultaten werden door politieke commentatoren gezien als een klap voor Macron en creëerden het potentieel voor politieke instabiliteit en patstelling. Op 21 juni begonnen de gesprekken tussen de verschillende partijen om een ​​stabiele meerderheidsregering te vormen.

Achtergrond

Na de Franse parlementsverkiezingen van 2017 heeft de partij van de zittende president Emmanuel Macron, La République En Marche! (LREM), en zijn bondgenoten hadden een meerderheid in de Nationale Assemblee (577 zetels). De LREM-groep had 308 afgevaardigden, de Democratische Beweging en de aangesloten democratengroep hadden 42 afgevaardigden en het Agir-ensemble, dat in november 2017 werd opgericht, had 9 afgevaardigden. Hoewel in 2017 een voorstel om een ​​deel van het Franse parlement te laten kiezen met een systeem van evenredige vertegenwoordiging in het platform van Macron was opgenomen, werd deze verkiezingsbelofte niet waargemaakt. Een soortgelijke belofte werd gedaan door François Hollande tijdens de Franse presidentsverkiezingen van 2012 .

Macron, van de centristische LREM, had bij de Franse presidentsverkiezingen van 2017 Marine Le Pen, leider van de extreemrechtse National Rally, met 66-34% verslagen . De Franse presidentsverkiezingen van 2022 vonden plaats op 10 en 24 april. Aangezien geen enkele kandidaat een meerderheid behaalde in de eerste ronde, werd er een tweede ronde gehouden, waarin Macron Le Pen met 58-41% versloeg en werd herkozen als president van Frankrijk . In de eerste ronde nam Macron de leiding met 27,9% van de stemmen, terwijl Valérie Pécresse, de kandidaat voor de Republikeinen, minder dan 5% van de stemmen haalde in de eerste ronde, het slechtste resultaat in de geschiedenis van de partij of haar Gaullistische voorgangers . Anne Hidalgo, de burgemeester van Par, kreeg 1,75% van de stemmen, de slechtste in de geschiedenis van de Socialistische Partij (PS). Met meer dan 30% van de stemmen was dit het beste resultaat voor Franse extreemrechtse figuren sinds de oprichting van de Vijfde Franse Republiek met de Franse presidentsverkiezingen van 1958 . Jean-Luc Mélenchon van La France Insoumise (LFI) werd derde in de eerste ronde met 21,95% van de stemmen en 1,2% achter de als tweede geplaatste Le Pen, ook eerste in de leeftijdsgroepen 18-24 en 25-34, evenals in Île-de-France, de dichtstbevolkte regio van Frankrijk.

In de context van de gemeenschappelijke deelname aan de parlementsverkiezingen, als de grootste Franse linkse kracht bij de presidentsverkiezingen, probeerde LFI de belangrijkste linkse partijen te verenigen rond de vlag van de Nieuwe Ecologische en Sociale Volksunie, of NUPES. Er werden besprekingen gehouden met Europe Ecology – The Greens, waaronder de Ecologist Pole, evenals de Franse Communistische Partij, die zich respectievelijk op 2 en 3 mei 2022 bij de coalitie voegden; de PS bereikte op 4 mei een akkoord om zich bij de coalitie aan te sluiten, wat op 5 mei werd bevestigd door een parttemming in de Nationale Raad. Dit resulteerde in de eerste brede linkse alliantie sinds Meervoudig Links bij de Franse parlementsverkiezingen van 1997 .

Discussie met de Federatie van Republikeins Links (FGR), die zich bij NUPES wilde aansluiten, bleef onbeantwoord; de FGR vormde toen allianties met de Radicale Partij van Links, die intern integratie in NUPES verwierp, en de dissidente minderheid in de PS, onder de diverse linkse partijen . Hun kandidaten presenteerden zich als onderdeel van het 'seculiere en republikeinse' links tussen Macron en Mélenchon. De Nieuwe Antikapitalistische Partij kondigde aan dat ze niet tot de coalitie zou toetreden vanwege wat zij onoverkomelijke ideologische verschillen met de PS noemden, terwijl Lutte Ouvrière aankondigde dat de partij haar eigen partij zou leiden, los van NUPES, die zij als hervormingsgezind beschouwen .

Op 5 mei 2022 veranderde LREM zijn naam in Renaissance en introduceerde het zijn grote tentcoalitie voor de parlementsverkiezingen, bestaande uit de presidentiële meerderheidspartijen genaamd Ensemble Citoyens (Ensemble). Op 16 mei benoemde Macron Élisabeth Borne tot premier, ter vervanging van Jean Castex . Borne, een lid van Renaissance en voorheen van de PS, was Macron's minister van Arbeid, Werkgelegenheid en Economische Inclusie voorafgaand aan haar benoeming tot premier. Ze is pas de tweede vrouw die het ambt bekleedt.

Kiessysteem

De 577 leden van de Nationale Assemblee, bekend als afgevaardigden, worden voor vijf jaar gekozen door een systeem van twee rondes in kiesdistricten met één lid . Een kandidaat die een absolute meerderheid van geldige stemmen en een totaal aantal stemmen van meer dan 25% van het geregistreerde electoraat behaalt, wordt in de eerste ronde gekozen. Als geen enkele kandidaat deze drempel bereikt, wordt er een tweede verkiezing gehouden tussen de twee beste kandidaten plus elke andere kandidaat die in totaal meer dan 12,5% van de geregistreerde kiezers heeft gestemd. De kandidaat die in de tweede ronde de meeste stemmen krijgt, is gekozen.

data

Volgens de bepalingen van de Kieswet moet de verkiezing worden gehouden binnen de zestig dagen die voorafgaan aan het verstrijken van de bevoegdheden van de vertrekkende Nationale Vergadering, verbonden aan de derde dinsdag van juni, vijf jaar na haar verkiezing, behalve in het geval van ontbinding van de Nationale Assemblee. Het einde van het mandaat van de in 2017 gekozen Vergadering is vastgesteld op 21 juni 2022. De data voor de parlementsverkiezingen op het vasteland van Frankrijk waren vastgesteld op 12 en 19 juni. Kandidatuurverklaringen dienen uiterlijk op 20 mei voor de eerste ronde en 14 juni voor de tweede ronde te zijn ingediend. Fransen die in het buitenland wonen, konden in de dagen voorafgaand aan de stemming stemmen.

Grote partijen en allianties betwisten

Hieronder staan ​​​​de belangrijkste partijen en allianties die aan de verkiezingen deelnemen, gerangschikt op hun gecombineerde resultaten bij de vorige verkiezingen. Volgens Le Journal du dimanche worden de verkiezingen voornamelijk uitgevochten tussen drie blokken: een links blok (NUPES), een presidentieel blok van centrumrechts (Ensemble) en een extreemrechts blok.

Partij of alliantie belangrijkste ideologie Positie Leider
Ensemble La République En Marche! en bondgenoten Liberalisme centrum Stanislas Guerini
democratische beweging Liberalisme Centrum naar centrum-rechts François Bayrou
horizonten Liberalisme Centrum-rechts Édouard Philippe
Gebieden van vooruitgang sociaal liberalisme Centrum naar centrum-links Olivier Dussopt
Agir conservatief liberalisme Centrum-rechts Franck Riester
UDC De Republikeinen en bondgenoten liberaal conservatisme Centrum-rechts Christian Jacob
Unie van Democraten en Onafhankelijken Liberalisme Centrum naar centrum-rechts Jean-Christophe Lagarde
NUPES La France Insoumise en bondgenoten democratisch socialisme Links naar uiterst links Adrien Quatennens
Europa Ecologie – De Groenen en bondgenoten groene politiek Centrum-links naar links Julien Bayou
Socialistische Partij en bondgenoten sociaal-democratie Centrum-links Olivier Fauré
generatie.s Eco-socialisme Centrum-links naar links Benoit Hamon
Franse Communistische Partij communisme Links naar uiterst links Fabien Roussel
Nationale rally en bondgenoten Rechts populisme Uiterst rechts Jordan Bardella
Radicale Partij van Links en bondgenoten sociaal liberalisme Centrum-links Guillaume Lacroix [ fr ]
UPF Debout la France en bondgenoten nationaal conservatisme Van rechts tot extreem rechts Nicolas Dupont-Aignan
Les Patriotes Frans nationalisme Van rechts tot extreem rechts Florian Philippot
Lutte Ouvriere trotskisme Helemaal links Nathalie Arthaud
Nieuwe antikapitalistische partij Anti-kapitalisme Helemaal links Philippe Poutou
Heroveren en bondgenoten Frans nationalisme Uiterst rechts Eric Zemmour
FGR Republikeins en socialistisch links en bondgenoten Socialisme Centrum-links naar links Emmanuel Maurel
Burger en Republikeinse Beweging sociaal gaullisme Linkervleugel Jean-Luc Laurent

Afgevaardigden die niet herkiesbaar zijn

Opiniepeilingen

Lokale regressie van uitgevoerde peilingen

Resultaten

Eerste ronde

Na de eerste ronde behaalden de Nieuwe Ecologische en Sociale Volksunie (NUPES) en Ensemble Citoyens (Ensemble) ongeveer 26%. Te midden van aanzienlijke verliezen aan de rechterzijde van het politieke spectrum voor de Republikeinen (LR) en de Unie van Rechts en Centrum (UDC), toonden de resultaten voor de Ensemble-alliantie van Emmanuel Macron aan dat het nu centrumrechts was, na sterk te hebben gepresteerd onder het traditioneel centrumrechtse electoraat van UDC. Het Franse extreemrechtse behaalde gemengde resultaten; terwijl de National Rally (RN) 18% behaalde en waarschijnlijk de nodige zetels zou krijgen om een ​​parlementaire fractie te vormen, bereikte de Reconquête van Éric Zemmour 4%, en zowel hij als de partij slaagden er niet in om een ​​zetel te winnen, en voormalig RN-leider Marine Le Pen moest vanwege de lage opkomst door de tweede ronde voor haar stoel.

In wedstrijden tussen NUPES- en RN-kandidaten zeiden functionarissen van Ensemble dat ze "van geval tot geval" zouden beslissen of ze een kandidaat al dan niet zouden steunen. Élisabeth Borne, premier van Frankrijk, zei: "Ons standpunt is geen stem voor RN." Tegelijkertijd sprak ze alleen haar steun uit voor NUPES-kandidaten die volgens haar de republikeinse waarden respecteren. De eerste ronde bevestigde dat La France Insoumise (LFI) binnen NUPES en onder Frans links, terwijl de centrumlinkse dissidenten een veel lager aantal stemmen behaalden, zoals de Franse presidentsverkiezingen van 2022 ; van de meer dan 70 dissidente kandidaten kwalificeerden slechts 15 zich voor de tweede ronde.

De eerste ronde werd gekenmerkt door een record lage opkomst van 47,5%. Bovendien was er enige controverse over de resultaten tussen het ministerie van Binnenlandse Zaken en Franse nieuwszenders, zoals France Info en Le Monde, met name over de vraag of NUPES of Ensemble als eerste eindigde; Dit was te wijten aan meningsverschillen over de vraag of linkse kandidaten binnen het NUPES-kader moesten worden overwogen of niet; soortgelijke discrepanties bestonden ook voor UDC en andere allianties. NUPES eindigde als tweede (volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken) of eerste (volgens Le Monde ), iets achter of vóór Ensemble (25,75-25,66% per ministerie van Binnenlandse Zaken en 26,1-25,9% per Le Monde ).

Tweede ronde

De tweede ronde had een hogere opkomst dan die bij de Franse parlementsverkiezingen van 2017, maar kwam niet overeen met die van de eerste ronde in 2020. De Ensemble-alliantie presteerde iets minder goed in peilingen en verloor hun absolute meerderheid in het parlement, terwijl ze toch de meeste zetels won. NUPES presteerde iets minder goed dan de peilingen, maar slaagde er toch in om hun zetelaandeel aanzienlijk te vergroten en zou volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken 131 zetels hebben gewonnen. RN presteerde aanzienlijk beter dan peilingen om een ​​ongekende 89 zetels te winnen en de grootste parlementaire oppositiegroep te worden, omdat elke samenstellende partij van NUPES van plan was hun eigen parlementaire groep te vormen, en daarmee de UDC-coalitie te overschaduwen, die genoeg zetels kreeg om een ​​kingmaker te zijn in de volgende regering, maar verloren zetels zoals verwacht, en werd geprojecteerd om 75 zetels te winnen. Het was de beste prestatie voor extreemrechts in het tijdperk van de Franse Vijfde Republiek, en de beste overall sinds het einde van de 19e eeuw. Verschillende nieuwsuitzendingen, zoals Agence France-Presse, gaven een ander resultaat met betrekking tot het uiteindelijke aantal stoelen, met respectievelijk Ensemble op 247, NUPES op 142 en UDC op 64, volgens Le Monde . Dit was te wijten aan verschillen in kandidaten, met name in de Franse overzeese kiesdistricten, al dan niet geclassificeerd als lid van deze allianties.

De verkiezingen resulteerden in een hangend parlement, aangezien Ensemble slechts een relatieve meerderheid had . Het was het eerste opgehangen parlement sinds de instelling van de termijn van vijf jaar na het Franse grondwettelijk referendum van 2000, evenals de eerste relatieve meerderheid sinds de Franse parlementsverkiezingen van 1988, waarin de zittende president geen absolute meerderheid in het parlement had. . De algemene resultaten werden gezien als een ontkenning en een grote klap voor Macron, met een risico van politieke instabiliteit en patstelling . Minister van Financiën Bruno Le Maire noemde de uitkomst een "democratische schok", en zei dat als de andere blokken niet zouden meewerken, "dit ons vermogen om de Fransen te hervormen en te beschermen zou blokkeren". Premier Borne merkte op: "Het resultaat is een risico voor ons land gezien de uitdagingen die we het hoofd moeten bieden." LR, de leidende partij van UDC, werd verondersteld de kingmaker te zijn en mogelijk een rol te spelen voor Macron om zijn presidentiële meerderheid te behouden; Christian Jacob, de president van LR en de leider van UDC, verklaarde echter dat zijn partij in de oppositie zou blijven, wat betekent dat de partij van Macron geen controle zou houden over de wetgevende macht. Mélenchon noemde de resultaten "teleurstellend" en zei dat NUPES en Frans links een verenigde, enkele parlementaire groep zouden moeten vormen om te voorkomen dat RN de grootste oppositiegroep in het Parlement zou worden, wat werd geweigerd door leiders van Europe Ecology - The Greens (EELV), Franse Communistische Partij (PCF) en Socialistische Partij (PS).

Nationale resultaten

Samenvatting van de verkiezingsresultaten van de Nationale Assemblee van 12-19 juni 2022
Nationale Assemblee 2022.svg
Partijen en coalities Eerste ronde Tweede ronde Totaal Stoelwisseling
vs. 2017
Stemmen % Stoelen Stemmen % Stoelen Stoelen %
La République En Marche! LREM 0 110 110
Gebieden van vooruitgang TDP 0 52 52
democratische beweging Modem 0 48 48 Toenemen6
horizonten H 1 26 27 Toenemen27
Overige partijen en diversen DVC 0 8 8
Ensemble ENS 5.857.364 25,75 1 8.002.419 38,57 244 245 42.46 Kleiner worden105
La France Insoumise LFI 4 68 72 Toenemen55
socialistische Partij PS 0 26 26 Kleiner worden4
Ecoloog Pool PE 0 23 23 Toenemen12
Franse Communistische Partij PCF 0 12 12 Toenemen2
Nieuwe ecologische en sociale Volksunie NUPES 5.836.079 25,66 4 6.556.198 31.60 127 131 22.70 Toenemen79
Nationale rally RN 4.248.537 18.68 0 3,589,465 17.30 uur 89 89 15.42 Toenemen81
de republikeinen LR 2.370.440 10.42 0 1.447.838 6.98 61 61 10.57 Kleiner worden51
Unie van Democraten en Onafhankelijken UDI 198.062 0,87 0 64.443 0.31 3 3 0,52 Kleiner worden15
Overige partijen en diversen DVD Nvt Nvt 0
Unie van Rechts en Centrum UDC 2.568.502 11.29 0 1.512.281 7.29 64 64 11.09 Kleiner worden66
Diversen links DVG 713.574 3.14 0 443.282 2.14 22 22 3.81
Tavini Huiraatira Tavini 0 3 3 Toenemen2
Femu op Corsica Femu 0 1 1 Stabiel0
Dekolonisatie en sociale emancipatiebeweging MDES 0 1 1 Toenemen1
Regionalisten REG 291.384 1.28 0 264.779 1.28 10 10 1.73
Diversen rechts DVD 530.782 2.33 0 231.071 1.11 10 10 1.73
Diversen centrum DVC 283,612 1.25 0 99,145 0.48 4 4 0,69
Debout la France DLF 0 1 1 Stabiel0
Soeverein rechts DSV 249.603 1.10 0 19,306 0,09 1 1 0,17
Diversen DIV 192.624 0,85 0 18,295 0,09 1 1 0,17
heroveren R 964.775 4.24 0
ecologen ECO 608.314 2.67 0 0 0
Helemaal links EXG 266.412 1.17 0 11.229 0,05 0 0 0,00
Radicale Partij van Links PRG 126.689 0,56 0 0 0
Uiterst rechts EXD 6.457 0,03 0 0 0
Totaal 22.744.708 100,00 5 20.747.470 100,00 572 577 100,00
geldige stemmen 22.744.708 97,80 20.747.470 92.36
Blanco stembiljetten 362.193 1.56 1.235.844 5.50
Nul stembiljetten 149.306 0,64 480.962 2.14
Blijken 23.256.207 47.51 22.464.276 46.23
onthoudingen 25.697.541 52.49 26,125.084 53,77
geregistreerde kiezers 48.953.748 48.589.360
Bron: Ministerie van Binnenlandse Zaken

Resultaten per kiesdistrict

Kiesdistrict Gekozen plaatsvervanger (2017) Partij Gekozen plaatsvervanger (2022) Partij
Ain 1e Xavier Breton LR Xavier Breton LR
2e Charles de la Verpillière LR Romain Daubié Modem
3e Olga Givernet LREM Olga Givernet LREM
4e Stéphane Trompille LREM Jérôme Buisson RN
5e Damien Abad LR Damien Abad DVD
Aisne 1e Aude Bono-Vandorme LREM Nicolas Draak RN
2e Julien Duik LR Julien Duik LR
3e Jean-Louis Bricoout PS Jean-Louis Bricoout DVG
4e Marc Delatte LREM José Beaurain RN
5e Jacques Krabal LREM Jocelyn Designy RN
Allier 1e Jean-Paul Dufrègne PCF Yannick Monnet PCF
2e Laurence Vanceunebrock-Mialon LREM Jorys Bovet RN
3e Bénédicte Peyrol LREM Nicolas Ray LR
Alpes-de-Haute-Provence 1e Delphine Bagarry LREM Christian Girard RN
2e Christophe Castaner LREM Leo Walter LFI
Hautes-Alpes 1e Pascale Boyer LREM Pascale Boyer LREM
2e Claire Bouchet PRG Joël Giraud LREM
Alpes-Maritimes 1e Eric Ciotti LR Eric Ciotti LR
2e Loïc Dombreval LREM Lionel Tivoli RN
3e Cédric Roussel LREM Philippe Pradal horizonten
4e Alexandra Valletta-Ardisson LREM Alexandra Masson RN
5e Marine Brenier LR Christelle D'Intorni LR
6e Laurence Trastour-Isnart LR Bryan Masson RN
7e Eric Pauge LR Eric Pauge LR
8ste Bernard Brochand LR Alexandra Martin LR
9e Michèle Tabarot LR Michèle Tabarot LR
Ardèche 1e Hervé Saulignac PS Hervé Saulignac PS
2e Michèle Victory PS Olivier Dussopt TDP
3e Fabrice Bruno LR Fabrice Bruno LR
Ardennen 1e Bérengère Poletti LR Lionel Vuibert Agir
2e Pierre Cordier LR Pierre Cordier LR
3e Jean-Luc Warsmann UDI Jean-Luc Warsmann UDI
Ariège 1e Benedicte Taurine LFI Benedicte Taurine LFI
2e Michel Larive LFI Laurent Panifous PS
Aube 1e Grégory Besson-Moreau LREM Jordan Guitton RN
2e Valérie Bazin-Malgras LR Valérie Bazin-Malgras LR
3e Gérard Menuel LR Angélique Ranci RN
Aude 1e Danièle Herin LREM Christophe Barthès RN
2e Alain Peréa LREM Frederic Falcon RN
3e Mireille Robert LREM Julien Rancoule RN
Aveyron 1e Stéphane Mazars LREM Stéphane Mazars LREM
2e Anne Blanc LREM Laurent Alexandre LFI
3e Sébastien David LR Jean-François Rousset LREM
Bouches-du-Rhône 1e Julien Ravier LR Sabrina Agresti-Roubache LREM
2e Claire Pitollat LREM Claire Pitollat LREM
3e Alexandra Louis LREM Gisèle Lelouis RN
4e Jean-Luc Mélenchon LFI Manuel Bompard LFI
5e Cathy Racon-Bouzon LREM Hendrik Davi LFI
6e Guy Teissier LR Lionel Royer-Perreaut DVD
7e Saïd Ahamada LREM Sébastien Delogu LFI
8ste Jean-Marc Zulesi LREM Jean-Marc Zulesi LREM
9e Bernard Deflesselles LR Joëlle Mélin RN
10e François-Michel Lambert José Gonzalez RN
11e Mohamed Laqhila Modem Mohamed Laqhila Modem
12e Eric Diard LR Franck Allisio RN
13e Pierre Dharreville PCF Pierre Dharreville PCF
14e Anne-Laurence Petel LREM Anne-Laurence Petel LREM
15e Bernard Reynès LR Romain Baubry RN
16e Monica Michel LREM Emmanuel Tache RN
Calvados 1e Fabrice Le Vigoureux LREM Fabrice Le Vigoureux LREM
2e Laurence Dumont PS Arthur Delaporte PS
3e Nathalie Porte LR Jérémie Patrier-Leitus horizonten
4e Christophe Blanchet LREM Christophe Blanchet LREM
5e Bertrand Bouyx LREM Bertrand Bouyx LREM
6e Alain Tourret LREM Elisabeth Borne LREM
Cantal 1e Vincent Descœur LR Vincent Descœur LR
2e Jean-Yves Bony LR Jean-Yves Bony LR
Charente 1e Thomas Mesnier LREM Thomas Mesnier horizonten
2e Sandra Marsaud LREM Sandra Marsaud LREM
3e Jérôme Lambert MDC Catherine Colombier RN
Charente-Maritime 1e Olivier Falorni DVG Olivier Falorni PRG
2e Frederique Tuffnell Modem Anne-Laure Babault LREM
3e Jean-Philippe Ardouin LREM Jean-Philippe Ardouin LREM
4e Raphaël Gerard LREM Raphaël Gerard LREM
5e Didier Quentin LR Christophe Plassard horizonten
Cher 1e François Cormier-Bouligeon LREM François Cormier-Bouligeon LREM
2e Nadia Essayan Modem Nicolas Sansu PCF
3e Loïc Kervran LREM Loïc Kervran horizonten
Corrèze 1e Christophe Jerretie Modem Francis Dubois LR
2e Frédérique Meunier LR Frédérique Meunier LR
Corse-du-Sud 1e Jean-Jacques Ferrara LR Laurent Marcangeli horizonten
2e Paul-André Colombani PNC Paul-André Colombani PNC
Haute-Corse 1e Michel Castellani Femu Michel Castellani Femu
2e Jean-Félix Acquaviva Femu Jean-Félix Acquaviva Femu
Côte-d'Or 1e Didier Martin LREM Didier Martin LREM
2e Rémi Delatte LR Benoit Bordat FP
3e Fadila Khattabi LREM Fadila Khattabi LREM
4e Yolaine de Courson LREM Hubert Brigand LR
5e Didier Par LREM Didier Par LREM
Côtes-d'Armor 1e Bruno Joncour Modem Mickaël Cosson Modem
2e Hervé Berville LREM Hervé Berville LREM
3e Marc Le Fur LR Marc Le Fur LR
4e Yannick Kerlogot LREM Murielle Lepvraud LFI
5e Eric Bothorel LREM Eric Bothorel LREM
Creuse 1e Jean Baptiste Moreau LREM Catherine Couturier LFI
Dordogne 1e Philippe Chassaing LREM Pascale Martin LFI
2e Michel Delpon LREM Serge Müller RN
3e Jean-Pierre Cubetafon Modem Jean-Pierre Cubetafon Modem
4e Jacqueline Dubois LREM Sébastien Peytavi Gs
Doubs 1e Fannette Charvier LREM Laurent Croizier Modem
2e Eric Alauzet LREM Eric Alauzet LREM
3e Denis Sommer LREM Nicolas Pacquot horizonten
4e Frederic Barbier LREM Géraldine Grangier RN
5e Annie Genevard LR Annie Genevard LR
Drôme 1e Mireille Clapot LREM Mireille Clapot LREM
2e Alice Thorot LREM Lisette Pollet RN
3e Célia de Lavergne LREM Marie Pochon EELV
4e Emmanuelle Anthoine LR Emmanuelle Anthoine LR
Eure 1e Severine Gipson LREM Christine Loir RN
2e Fabien Gouttefarde LREM Katiana Levavasseur RN
3e Marie Tamarelle-Verhaeghe LREM Kevin Mauvieux RN
4e Bruno Questel LREM Philippe Bruno PS
5e Claire O'Petit LREM Timothee Houssin RN
Eure-et-Loir 1e Guillaume Kasbarian LREM Guillaume Kasbarian LREM
2e Olivier Marleix LR Olivier Marleix LR
3e Laure de La Raudière LR Luc Lamirault horizonten
4e Philippe Vigier Modem Philippe Vigier Modem
Finistère 1e Annaig Le Meur LREM Annaig Le Meur LREM
2e Jean-Charles Larsonneur LREM Jean-Charles Larsonneur LREM
3e Didier Le Gac LREM Didier Le Gac LREM
4e Sandrine Le Feur LREM Sandrine Le Feur LREM
5e Graziella Melchior LREM Graziella Melchior LREM
6e Richard Ferrand LREM Melanie Thomin PS
7e Liliane Tanguy LREM Liliane Tanguy LREM
8ste Erwan Balant Modem Erwan Balant Modem
tuin 1e Françoise Dumas LREM Yoann Gillet RN
2e Nicolas Meizonnet RN Nicolas Meizonnet RN
3e Anthony Cellier LREM Pascale Bordes RN
4e Annie Chapelier LREM Pierre Maurin RN
5e Catherine Daufès-Roux LREM Michel Sala LFI
6e Philippe Berta Modem Philippe Berta Modem
Haute-Garonne 1e Pierre Cabare LREM Hadrien Clouet LFI
2e Jean-Luc Lagleize Modem Anne Stambach-Terrenoir LFI
3e Corinne Vignon LREM Corinne Vignon LREM
4e Mickaël Nogal LREM François Piquemal LFI
5e Jean-François Portarrieu LREM Jean-François Portarrieu LREM
6e Monique Iborra LREM Monique Iborra LREM
7e Elisabeth Toutut-Picard LREM Christophe Bex LFI
8ste Joël Aviragnet PS Joël Aviragnet PS
9e Sandrine Mörch LREM Christine Arrighi EELV
10e Sébastien Nadot LREM Dominique Fauré PRV
Gers 1e Jean-René Cazeneuve LREM Jean-René Cazeneuve LREM
2e Gisèle Biémouret PS David Taupiac PS
Gironde 1e Dominique David LREM Thomas Cazenave LREM
2e Catherine Fabre LREM Nicolas Thierry EELV
3e Loïc Prud'homme LFI Loïc Prud'homme LFI
4e Alain David PS Alain David PS
5e Benoit Simian LREM Grégoire de Fournas RN
6e Eric Poulliat LREM Eric Poulliat LREM
7e Bérangère Couillard LREM Bérangère Couillard LREM
8ste Sophie Panonacle LREM Sophie Panonacle LREM
9e Sophie Mette Modem Sophie Mette Modem
10e Florent Boudié LREM Florent Boudié LREM
11e Véronique Hammerer LREM Edwige Diaz RN
12e Christelle Dubos LREM Pascal Lavergne LREM
Hérault 1e Patricia Mirallès LREM Patricia Mirallès TDP
2e Muriel Ressiguier LFI Nathalie Oziol LFI
3e Coralie Dubost LREM Laurence Cristol LREM
4e Jean-François Eliaou LREM Sébastien Rome LFI
5e Philippe Huppé LREM Stephanie Galzy RN
6e Emmanuelle Menard RN Emmanuelle Menard EXD
7e Christophe Euzet LREM Aurélien Lopez-Liguori RN
8ste Nicolas Démoulin LREM Sylvain Carrière LFI
9e Patrick Vignal LREM Patrick Vignal LREM
Ille-et-Vilaine 1e Mostapha Laabid LREM Frederic Mathieu LFI
2e Laurence Maillart-Méhaignerie LREM Laurence Maillart-Méhaignerie LREM
3e Claudia Rouaux PS Claudia Rouaux PS
4e Gaël Le Bohec LREM Mathilde Hignet LFI
5e Christine Cloarec LREM Christine Cloarec LREM
6e Thierry Benoit UDI Thierry Benoit horizonten
7e Jean-Luc Bourgeaux LR Jean-Luc Bourgeaux LR
8ste Florian Bachelier LREM Mickaël Bouloux PS
Indre 1e François Jolivet LREM François Jolivet horizonten
2e Nicolas Forissier LR Nicolas Forissier LR
Indre-et-Loire 1e Philippe Chalumeau LREM Charles Fournier EELV
2e Daniel Labaronne LREM Daniel Labaronne LREM
3e Sophie Metadier UDI Henri Alfandari horizonten
4e Fabienne Colboc LREM Fabienne Colboc LREM
5e Sabine Thillaye Modem Sabine Thillaye Modem
Isère 1e Camille Galliard-Minier LREM Olivier Veran LREM
2e Jean-Charles Colas-Roy LREM Cyrielle Chatelain EELV
3e Emilie Chalas LREM Elisa Martin LFI
4e Marie-Noëlle Battistel PS Marie-Noëlle Battistel PS
5e Catherine Kamowski LREM Jérémie Iordanoff EELV
6e Cendra Motin LREM Alexis Jolly RN
7e Monique Limon LREM Yannick Neuder LR
8ste Caroline Abadie LREM Caroline Abadie LREM
9e Élodie Jacquier-Laforge Modem Élodie Jacquier-Laforge Modem
10e Marjolaine Meynier-Millefert LREM Marjolaine Meynier-Millefert LREM
Jura 1e Danielle Brulebois LREM Danielle Brulebois LREM
2e Marie-Christine Dalloz LR Marie-Christine Dalloz LR
3e Jean-Marie Sermier LR Justine Gruet LR
Landes 1e Fabien Laine Modem Geneviève Darrieussecq Modem
2e Lionel Causse LREM Lionel Causse LREM
3e Boris Vallaud PS Boris Vallaud PS
Loir-et-Cher 1e Stéphane Baudu Modem Marc Fesneau Modem
2e Guillaume Peltier LR Roger Chudeau RN
3e Pascal Brindeau UDI Christophe Marion LREM
Loire 1e Regis Juanico Gs Quentin Bataillon LREM
2e Jean-Michel Mis LREM Andrée Taurinya LFI
3e Valeria Faure-Muntian LREM Emmanuel Mandon Modem
4e Dino Cinieri LR Dino Cinieri LR
5e Nathalie Sarles LREM Antoine Vermorel-Marques LR
6e Julien Borowczyk LREM Jean-Pierre Taite LR
Haute-Loire 1e Isabelle Valentin LR Isabelle Valentin LR
2e Jean-Pierre Vigier LR Jean-Pierre Vigier LR
Loire-Atlantische Oceaan 1e François de Rugy LREM Mounir Belhamiti LREM
2e Valérie Oppelt LREM Andy Kerbrat LFI
3e Anne-France Brunet LREM Segolène Amiot LFI
4e Aude Amadou LREM Julie Laernoes EELV
5e Luc Geismar Modem Sarah El Haïry Modem
6e Yves Daniël LREM Jean-Claude Raux EELV
7e Sandrine Josso Modem Sandrine Josso Modem
8ste Audrey Dufeu-Schubert LREM Matthias Tavel LFI
9e Yannick Haury Modem Yannick Haury Modem
10e Sophie Errante LREM Sophie Errante LREM
Loiret 1e Stephanie Rist LREM Stephanie Rist LREM
2e Caroline Janvier LREM Caroline Janvier LREM
3e Claude de Ganay LR Mathilde Par RN
4e Jean-Pierre Door LR Thomas Menage RN
5e Marianne Dubois LR Anthony Brosse LREM
6e Richard Ramos Modem Richard Ramos Modem
Kavel 1e Aurélien Pradié LR Aurélien Pradié LR
2e Huguette Tiegna LREM Huguette Tiegna LREM
Lot-et-Garonne 1e Michel Lauzzana LREM Michel Lauzzana LREM
2e Alexandre Freschi LREM Hélène Laporte RN
3e Olivier Damaisin LREM Annick Neef RN
Lozère 1e Pierre Morel-À-L'Huissier UDI Pierre Morel-À-L'Huissier UDI
Maine-et-Loire 1e Matthieu Orphelin LREM François Gernigon horizonten
2e Stella Dupont LREM Stella Dupont LREM
3e Anne-Laure Blin LR Anne-Laure Blin LR
4e Laëtitia Saint-Paul LREM Laëtitia Saint-Paul LREM
5e Denis Masséglia LREM Denis Masséglia LREM
6e Nicole Dubre-Chirat LREM Nicole Dubre-Chirat LREM
7e Philippe Bolo Modem Philippe Bolo Modem
Manche 1e Philippe Gosselin LR Philippe Gosselin LR
2e Bertrand Sorre LREM Bertrand Sorre LREM
3e Stephane Travert LREM Stephane Travert LREM
4e Sonia Krimi LREM Anna Pic PS
Marne 1e Valérie Beauvais LR Xavier Albertini horizonten
2e Aina Kuric LREM Anne-Sophie Frigout RN
3e Eric Girardin LREM Eric Girardin LREM
4e Lise Magnier LR Lise Magnier horizonten
5e Charles de Courson LC Charles de Courson LC
Haute-Marne 1e Sylvain Templier LREM Christophe Bentz RN
2e François Cornut Gentille LR Laurence Robert-Dehault RN
Mayenne 1e Guillaume Garot PS Guillaume Garot PS
2e Géraldine Bannier Modem Géraldine Bannier Modem
3e Yannick Favennec Becot LR Yannick Favennec Becot horizonten
Meurthe-en-Moezel 1e Carole Grandjean LREM Carole Grandjean LREM
2e Pascale Cesar Modem Emmanuel Lacresse LREM
3e Xavier Paluszkiewicz LREM Martine Étienne LFI
4e Thibault Bazin LR Thibault Bazin LR
5e Dominique Potier PS Dominique Potier PS
6e Caroline Fiat LFI Caroline Fiat LFI
Maas 1e Bertrand Pancher DVD Bertrand Pancher DVD
2e Emilie Cariou LND Florence Goulet RN
Morbihan 1e Hervé Pellois LREM Anne Le Hénanff horizonten
2e Jimmy Pahun Modem Jimmy Pahun Modem
3e Nicole Le Peih LREM Nicole Le Peih LREM
4e Paul Molac DVG Paul Molac DVG
5e Gwendal Rouillard LREM Lysiane Metayer LREM
6e Jean Michel Jacques LREM Jean Michel Jacques LREM
Moezel 1e Belkhir Belhaddad LREM Belkhir Belhaddad LREM
2e Ludovic Mendes LREM Ludovic Mendes LREM
3e Richard Luiger LREM Charlotte Leduc LFI
4e Fabien Di Filippo LR Fabien Di Filippo LR
5e Nicole Gries-Trisse LREM Vincent Seitlinger LR
6e Christophe Arend LREM Kevin Pfeffer RN
7e Hélène Zannier LREM Alexandre Loubet RN
8ste Brahim Hammouche Modem Laurent Jacobelli RN
9e Isabelle Rauch LREM Isabelle Rauch horizonten
Nièvre 1e Perrine Goulet LREM Perrine Goulet LREM
2e Patrice Perrot LREM Patrice Perrot LREM
Noord 1e Adrien Quatennens LFI Adrien Quatennens LFI
2e Ugo Bernalicis LFI Ugo Bernalicis LFI
3e Christophe Di Pompeo LREM Benjamin Saint-Huile DVG
4e Brigitte Liso LREM Brigitte Liso LREM
5e Sébastien Huyghe LR Victor Catteau RN
6e Charlotte Lecocq LREM Charlotte Lecocq LREM
7e Valérie Six UDI Félicie Gerard horizonten
8ste Catherine Osson LREM David Guiraud LFI
9e Valérie Petit LREM Violette Spillebout LREM
10e Vincent Ledoux LR Gérald Darmanin LREM
11e Florence Morlighem LREM Roger Vicot PS
12e Anne-Laure Cattelot LREM Michaël Taverne RN
13e Christian Hutin MDC Christine Decodts LREM
14e Paul Christophe LR Paul Christophe Agir
15e Jennifer de Temmerman LREM Pierrick Berteloot RN
16e Alain Bruneel PCF Matthieu Marchio RN
17e Dimitri Houbron LREM Thibaut François RN
18e Guy Briout UDI Guy Briout UDI
19e Sébastien Chenu RN Sébastien Chenu RN
20ste Fabien Roussel PCF Fabien Roussel PCF
21ste Béatrice Descamps UDI Béatrice Descamps UDI
Oise 1e Victor Habert-Dassault LR Victor Habert-Dassault LR
2e Agnes Thill UDI Philippe Ballard RN
3e Pascal Bois LREM Alexandre Sabatou RN
4e Eric Woerth LREM Eric Woerth LREM
5e Pierre Vatin LR Pierre Vatin LR
6e Carole Bureau Bonnard LREM Michel Guiniot RN
7e Maxime Minot LR Maxime Minot LR
Orne 1e Chantal Jourdan PS Chantal Jourdan PS
2e Véronique Louwagie LR Véronique Louwagie LR
3e Jérôme Nury LR Jérôme Nury LR
Pas-de-Calais 1e Bruno Duverge Modem Emmanuel Blairy RN
2e Jacqueline Maquet LREM Jacqueline Maquet LREM
3e Emmanuel Blairy RN Jean Marc Tellier PCF
4e Robert Therry LR Philippe Fait horizonten
5e Jean-Pierre Pont LREM Jean-Pierre Pont LREM
6e Christophe Leclercq LREM Christine Engran RN
7e Pierre-Henri Dumont LR Pierre-Henri Dumont LR
8ste Benoît Potterie LREM Bertrand Petit PS
9e Marguerite Deprez-Audebert Modem Caroline Parmentier RN
10e Ludovic Pajot RN Thierry Frappé RN
11e Marine Le Pen RN Marine Le Pen RN
12e Bruno Bilde RN Bruno Bilde RN
Puy-de-Dôme 1e Valérie Thomas LREM Marianne Maximi LFI
2e Christine Pirès-Beaune PS Christine Pirès-Beaune PS
3e Laurence Vichnievsky Modem Laurence Vichnievsky Modem
4e Michel Fanget Modem Delphine Lingemann Modem
5e André Chassaigne PCF André Chassaigne PCF
Pyrénées-Atlantiques 1e Josy Poueyto Modem Josy Poueyto Modem
2e Jean-Paul Mattei Modem Jean-Paul Mattei Modem
3e David Habib PS David Habib PS
4e Jean Lassalle RÉS Iñaki Echaniz PS
5e Florence Lasserre-David Modem Florence Lasserre-David Modem
6e Vincent Bru Modem Vincent Bru Modem
Hautes-Pyrénées 1e Jean Bernard Sempastous LREM Sylvie Ferrer LFI
2e Jeanine Dubie PRG Benoit Mournet LREM
Pyrénées-Orientales 1e Romain Grau LREM Sophie Blanc RN
2e Catherine Pujol RN Anaïs Sabatini RN
3e Laurence Gayte LREM Sandrine Dogor-Zo RN
4e Sébastien Cazenove LREM Michele Martinez RN
Bas-Rhin 1e Thierry Michels LREM Sandra Regole EELV
2e Sylvain Waserman Modem Emmanuel Fernandes LFI
3e Bruno Studer LREM Bruno Studer LREM
4e Martine Wonner LREM Françoise Buffet LREM
5e Antoine Herth LR Charles Sitzenstuhl LREM
6e Philippe Meyer LR Louise Morel LREM
7e Patrick Hetzel LR Patrick Hetzel LR
8ste Frederic Reiss LR Stephanie Kochert horizonten
9e Vincent Thiébaut LREM Vincent Thiébaut horizonten
Haut-Rhin 1e Yves Hemedinger LR Brigitte Klinkert LREM
2e Jacques Cattin LR Hubert Ott Modem
3e Jean-Luc Reitzer LR Dieier Lemaire horizonten
4e Raphaël Schellenberger LR Raphaël Schellenberger LR
5e Olivier Becht DVD Olivier Becht Agir
6e Bruno Fuchs Modem Bruno Fuchs Modem
Rhône 1e Thomas Rudigoz LREM Thomas Rudigoz LREM
2e Hubert Julien-Laferrière LREM Hubert Julien-Laferrière GE
3e Jean-Louis Touraine LREM Marie-Charlotte Garin EELV
4e Anne Brugnera LREM Anne Brugnera LREM
5e Blandine Brocard LREM Blandine Brocard LREM
6e Bruno Bonnel LREM Gabriël Amard LFI
7e Anissa Khedher LREM Alexandre Vincendet LR
8ste Nathalie Serre LR Nathalie Serre LR
9e Bernard Perrut LR Alexandre Portier LR
10e Thomas Gassillou LREM Thomas Gassillou Agir
11e Jean-Luc Fugit LREM Jean-Luc Fugit LREM
12e Cyrille Isaac-Sibille Modem Cyrille Isaac-Sibille Modem
13e Danièle Cazarian LREM Sarah Tanzilli LREM
14e Yves Blein LREM Idir Boumertit LFI
Haute-Saône 1e Barbara Bessot stembiljet LREM Antoine Villedieu RN
2e Christophe Lejeune LREM Emerische Zalm RN
Saône-et-Loire 1e Benjamin Dirx LREM Benjamin Dirx LREM
2e Josiane Corneloup LR Josiane Corneloup LR
3e Remy Rebeyrotte LREM Remy Rebeyrotte LREM
4e Cécile Untermaier PS Cécile Untermaier PS
5e Raphaël Gauvain LREM Louis Margueritte LREM
Sarthe 1e Damien Pichereau LREM Julie Delpech LREM
2e Marietta Karamanli PS Marietta Karamanli PS
3e Pascale Fontenel-Personne Modem Eric Martineau Modem
4e Sylvie Tolmont PS Elise Leboucher LFI
5e Jean-Carles Grelier LREM Jean-Carles Grelier LREM
Savoie 1e Typhanie Degois LREM Marina Ferrari Modem
2e Vincent Rolland LR Vincent Rolland LR
3e Emilie Bonnivard LR Emilie Bonnivard LR
4e Patrick Mignola Modem Jean-François Coulomme LFI
Haute-Savoie 1e Véronique Riotton LREM Véronique Riotton LREM
2e Jacques Rey LREM Antoine Armand LREM
3e Christelle Petex-Levet LR Christelle Petex-Levet LR
4e Virginie Duby-Muller LR Virginie Duby-Muller LR
5e Marion Lenne LREM Anne-Cécile Violland horizonten
6e Xavier Roseren LREM Xavier Roseren LREM
Par 1e Sylvain Maillard LREM Sylvain Maillard LREM
2e Gilles Le Gendre LREM Gilles Le Gendre LREM
3e Stanislas Guerini LREM Stanislas Guerini LREM
4e Brigitte Kuster LR Astrid Panosyan-Bouvet LREM
5e Benjamin Griveaux LREM Julien Bayou EELV
6e Pierre Persoon LREM Sophia Chikirou LFI
7e Pacôme Rupin LREM Clément Beaune LREM
8ste Laetitia Avia LREM Eva Sas EELV
9e Buon Tan LREM Sandrine Rousseau EELV
10e Anne-Christine Lang LREM Rodrigo Arena's LFI
11e Marielle de Sarnez Modem Maud Gate Modem
12e Olivia Grégoire LREM Olivia Grégoire LREM
13e Hugues Renson LREM David Amiel LREM
14e Sandra Boëlle LR Benjamin Haddad LREM
15e Lamia El Aaraje PS Danielle Simonnet LFI
16e Mounir Mahjoubi LREM Sarah Legrain LFI
17e Danièle Obono LFI Danièle Obono LFI
18e Pierre-Yves Bournazel LR Aymeric Caron REV [ fr ]
Seine-Maritime 1e Damien Adam LREM Damien Adam LREM
2e Annie Vidal LREM Annie Vidal LREM
3e Hubert Wulfranc PCF Hubert Wulfranc PCF
4e Sira Sylla LREM Alma Dufour LFI
5e Gérard Leseul PS Gérard Leseul PS
6e Sébastien Jumel PCF Sébastien Jumel PCF
7e Agnès Firmin-Le Bodo LR Agnès Firmin-Le Bodo horizonten
8ste Jean-Paul Lecoq PCF Jean-Paul Lecoq PCF
9e Stephanie Kerbarh PRG Marie-Agnès Poussier-Winsback horizonten
10e Xavier Batut LREM Xavier Batut LREM
Seine-et-Marne 1e Aude Luquet Modem Aude Luquet Modem
2e Sylvie Bouchet Bellecourt LR Frederic Valletoux horizonten
3e Jean-Louis Thiériot LR Jean-Louis Thiériot LR
4e Christian Jacob LR Isabelle Perigault LR
5e Franck Riester LR Franck Riester Agir
6e Bernadette Beauvais LR Béatrice Roullaud RN
7e Rodrigue Kokouendo LREM Ersilia Soudais LFI
8ste Jean Michel Fauvergue LREM Hadrien Ghomi LREM
9e Michèle Peyron LREM Michèle Peyron LREM
10e Stephanie Do LREM Maxime Laisney LFI
11e Olivier Fauré PS Olivier Fauré PS
Yvelines 1e Didier Baichere LREM Charles Rodwell LREM
2e Jean-Noël Barrot Modem Jean-Noël Barrot Modem
3e Béatrice Piron LREM Béatrice Piron LREM
4e Marie Lebec LREM Marie Lebec LREM
5e Yaël Braun-Pivet LREM Yaël Braun-Pivet LREM
6e Natalia Pouzyreff LREM Natalia Pouzyreff LREM
7e Michèle de Vaucouleurs Modem Nadia Hai LREM
8ste Michel Vialay LR Benjamin Lucas Gs
9e Bruno Millienne Modem Bruno Millienne Modem
10e Aurora Bergé LREM Aurora Bergé LREM
11e Philippe Benassaya LR William Martinet LFI
12e Florence Granjus LREM Karl Olive LREM
Deux-Sèvres 1e Guillaume Chiche LREM Bastien Marchive horizonten
2e Delphine Batho PS Delphine Batho GE
3e Jean-Marie Fiévet LREM Jean-Marie Fiévet LREM
Somme 1e François Ruffin LFI François Ruffin LFI
2e Cécile Delpirou LREM Barbara Pompili LREM
3e Emmanuel Maquet LR Emmanuel Maquet LR
4e Jean-Claude Leclabart LREM Jean-Philippe Tanguy RN
5e Grégory Labille UDI Yaël Ménache RN
Tarn 1e Muriel Roques-Étienne LREM Frédéric Cabrolier RN
2e Marie-Christine Verdier-Jouclas LREM Karen Erodi LFI
3e Jean Terlier LREM Jean Terlier LREM
Tarn-et-Garonne 1e Valérie Rabault PS Valérie Rabault PS
2e Sylvia Pinel PRG Mariene Hamelet RN
Var 1e Geneviève Levy LR Yannick Chenevard horizonten
2e Cécile Muschotti LREM Laure Lavalette RN
3e Edith Audibert LR Stéphane Rambaud RN
4e Sereine Mauborgne LREM Philippe Lottiaux RN
5e Philippe Michel-Kleisbauer Modem Julie Lechanteux RN
6e Valérie Gomez-Bassac LREM Franck Giletti RN
7e Emilie Guerel LREM Frederic Boccaletti RN
8ste Fabien Matras LREM Philippe Schrek RN
Vaucluse 1e Souad Zitouni LREM Joris Hébrard RN
2e Jean-Claude Bouchet LR Bénédicte Auzano RN
3e Adrien Morenas LREM Hervé de Lépinau RN
4e Jacques Bompard LS Marie-France Lorho RN
5e Julien Aubert LR Jean-François Lovisolo LREM
Vendee 1e Philippe Latombe Modem Philippe Latombe Modem
2e Patrick Loiseau LREM Béatrice Bellamy horizonten
3e Stéphane Buchou LREM Stéphane Buchou LREM
4e Martine Leguille-Balloy LREM Véronique Besse DVD
5e Pierre Henriët LREM Pierre Henriët LREM
Wenen 1e Françoise Ballet-Blu LREM Lisa Belluco EELV
2e Sacha Houlié LREM Sacha Houlié LREM
3e Jean-Michel Clément LREM Pascal Lecamp Modem
4e Nicolas Turkoois Modem Nicolas Turkoois Modem
Haute-Vienne 1e Sophie Beaudouin-Hubière LREM Damien Maudet LFI
2e Pierre Venteau LREM Stéphane Delautrette PS
3e Marie-Ange Magne LREM Manon Meunier LFI
Vogezen 1e Stéphane Viry LR Stéphane Viry LR
2e Gerard Cherpion LR David Valence LREM
3e Christophe Naegelen UDI Christophe Naegelen UDI
4e Jean-Jacques Gaultier LR Jean-Jacques Gaultier LR
Yonne 1e Guillaume Larrivé LR Daniel Grenon RN
2e André Villiers UDI André Villiers horizonten
3e Michèle Crouzet Modem Julien Odoul RN
Territoire de Belfort 1e Ian Boucard LR Ian Boucard LR
2e Michel Zumkeller UDI Florian Chauche LFI
Essonne 1e Francis Chouat LREM Farida Amrani LFI
2e Bernard Bouley LR Nathalie da Conceicao Carvalho RN
3e Laëtitia Romeiro Dias LREM Alexis Izard LREM
4e Marie-Pierre Rixain LREM Marie-Pierre Rixain LREM
5e Cedric Villani LREM Paul Midy LREM
6e Stephanie Atger LREM Jérôme Guedj PS
7e Robin Reda LREM Robin Reda LREM
8ste Nicolas Dupont-Aignan DLF Nicolas Dupont-Aignan DLF
9e Marie Guévenoux LREM Marie Guévenoux LREM
10e Pierre-Alain Raphan LREM Antoine Léaument LFI
Hauts-de-Seine 1e Elsa Faucillon PCF Elsa Faucillon PCF
2e Bénédicte Petelle LREM Francesca Pasquini EELV
3e Christine Hennion LREM Philippe Juvin LR
4e Isabelle Florennes Modem Sabrina Sebaihi EELV
5e Celine Calvez LREM Celine Calvez LREM
6e Constance Le Grip LREM Constance Le Grip LREM
7e Jacques Marilossian LREM Pierre Cazeneuve LREM
8ste Jacques Maire LREM Prisca Thévenot LREM
9e Thierry Solère LREM Emmanuel Pellerin LREM
10e Florence Provendier LREM Gabriël Attal LREM
11e Laurianne Rossi LREM Aurélien Saintoul LFI
12e Jean-Louis Bourlanges Modem Jean-Louis Bourlanges Modem
13e Frederique Dumas LREM Maud Bregeon LREM
Seine-Saint-Denis 1e Eric Coquerel LFI Eric Coquerel LFI
2e Stephane Peu PCF Stephane Peu PCF
3e Patrice Anato LREM Thomas Portes LFI
4e Marie-George Buffet PCF Soumya Bourouaha PCF
5e Jean-Christophe Lagarde UDI Raquel Garrido LFI
6e Bastien Lachaud LFI Bastien Lachaud LFI
7e Alexis Corbière LFI Alexis Corbière LFI
8ste Sylvie Charrière LREM Fatiha Keloua-Hachi PS
9e Sabine Rubin LFI Aurélie Trouvé LFI
10e Alain Ramadier LR Nadège Abomangoli LFI
11e Clémentine Autain LFI Clémentine Autain LFI
12e Stéphane Testé LREM Jérôme Legavre POI
Val-de-Marne 1e Frédéric Descrozaille LREM Frédéric Descrozaille LREM
2e Jean François Mbaye LREM Clémence Guette LFI
3e Laurent Saint-Martin LREM Louis Boyard LFI
4e Maud Petit Modem Maud Petit Modem
5e Gilles Carrez LR Mathieu Lefèvre LREM
6e Guillaume Gouffier-Cha LREM Guillaume Gouffier-Cha LREM
7e Jean-Jacques Bridey LREM Rachel Keke LFI
8ste Michel Herbillon LR Michel Herbillon LR
9e Isabelle Santiago PS Isabelle Santiago PS
10e Mathilde Panot LFI Mathilde Panot LFI
11e Albane Gaillot LREM Sophie Taillé-Polian Gs
Val-d'Oise 1e Antoine Savignat LR Emilie Chandler LREM
2e Guillaume Vuilletet LREM Guillaume Vuilletet LREM
3e Cécile Rilhac LREM Cécile Rilhac LREM
4e Naïma Moutchou LREM Naïma Moutchou horizonten
5e Fiona Lazaar LREM Paul Vannier LFI
6e Nathalie Elimas Modem Estelle Folest Modem
7e Dominique Da Silva LREM Dominique Da Silva LREM
8ste François Pupponi Modem Carlos Martens Bilongo LFI
9e Zivka-park LREM Arnaud Le Gall LFI
10e Aurélien Tache LREM Aurélien Tache LND
Guadeloupe 1e Olivier Serva LREM Olivier Serva GUSR
2e Justine Benin Modem Christian Baptiste PPDG
3e Max Mathiasin Modem Max Mathiasin Modem
4e Hélène Vainqueur-Christophe PS Elie Califer PS
Martinique 1e Josette Manin BPM Jiovanny William Peyi-A
2e Manuéla Kéclard-Mondésir Peyi-A Marcellinus Nadeau Peyi-A
3e Serge Letchimy PPM Johnny Hajjar PPM
4e Jean-Philippe Nilor Peyi-A Jean-Philippe Nilor Peyi-A
Frans Guyana 1e Gabriël Serville Peyi Go Jean Victor Castor MDES
2e Lénaïck Adam GR Davy Rimane DVG
Bijeenkomst 1e Philippe Naillet PS Philippe Naillet PS
2e Karine Lebon PLR Karine Lebon PLR
3e Nathalie Bassire LR Nathalie Bassire LR
4e David Lorion LR Emeline K/Bidi DVG
5e Jean-Hugues Ratenon LFI Jean-Hugues Ratenon LFI
6e Nadia Ramassamy LR Frédéric Maillot PLR
7e Jean-Luc Poudroux LR Perceval Gaillard LFI
Mayotte 1e Ramlati Ali LREM Estelle Youssouffa DVD
2e Mansour Kamardine LR Mansour Kamardine LR
Nieuw-Caledonië 1e Philippe Dunoyer CE Philippe Dunoyer CE
2e Philippe Gomes CE Nicolas Metzdorf GNC [ fr ]
Frans-Polynesië 1e Maina Salie Tapura Tematai Le Gayic Tavini
2e Nicole Sanquer een hier ia Steve Chailloux Tavini
3e Moetai Brotherson Tavini Moetai Brotherson Tavini
Saint-Pierre-et-Miquelon 1e Stéphane Claireaux CSA Stéphane Lenormand ADVERTENTIE
Wallis en Futuna 1e Napoleon Polutele DVG Mikaele Seo LREM
Saint-Martin / Saint-Barthélemy 1e Claire Javais LR Frantz Gumbs LREM
Franse ingezetenen in het buitenland 1e Roland Lescure LREM Roland Lescure LREM
2e Paula Forteza LREM Éléonore Caroit LREM
3e Alexandre Holroyd LREM Alexandre Holroyd LREM
4e Pieyre-Alexandre Anglade LREM Pieyre-Alexandre Anglade LREM
5e Stéphane Vojetta LREM Stéphane Vojetta LREM
6e Joachim Son-Vergeet LREM Marc Ferracci LREM
7e Frederic Petit Modem Frederic Petit Modem
8ste Meyer Habib UDI Meyer Habib UDI
9e M'jid El Guerrab LREM Karim Ben Cheikho Gs
10e Amal Amélia Lakrafi LREM Amal Amélia Lakrafi LREM
11e Anne Genetet LREM Anne Genetet LREM

Nasleep

Door het verlies van meer dan 100 zetels van het Ensemble, waren ze nu 44 zetels verwijderd van een meerderheid in de Nationale Assemblee en moeten ze steun vinden bij andere parlementsleden van zowel de linker- als de rechterkant van de politiek om een ​​werkende meerderheidsregering op te bouwen . President Macron vroeg premier Borne, die haar ontslag aanbood, om in functie te blijven met hetzelfde kabinet in een poging tijd te winnen volgens analisten om een ​​stabiele regering te vormen, met of zonder Borne. LFI verzocht op 5 juli om een ​​motie van wantrouwen .

Ondanks dat er geen deal met een partij wordt uitgesloten, wordt er gespeculeerd dat Macron en Ensemble een deal met UDC op het oog hebben. Ondanks eerder anders te hebben verklaard, bevestigde Jacob van UDC dat hij zou deelnemen aan gesprekken met Macron. Le Pen van RN en de leiders van twee NUPES-partijen, Olivier Faure (PS) en Fabien Roussel (PCF), verklaarden dat ze zouden deelnemen aan gesprekken met Macron. Mélenchon van LFI bevestigde dat hij niet zou deelnemen aan de gesprekken.

Zie ook

Opmerkingen:

Referenties